Зазначається, що в майже 20-сторінковій доктрині докладно описано виклики і загрози у сфері енергобезпеки, цілі, принципи, основні напрями та завдання забезпечення енергобезпеки, а також її організаційні основи.

«Повномасштабної участі РФ в забезпеченні міжнародної енергетичної безпеки перешкоджають заходи обмежувального характеру, введені низкою іноземних держав щодо РФ, зокрема щодо нафтової і газової галузей її паливно-енергетичного комплексу, а також протидія, яка чиниться низкою іноземних держав і міжнародних організацій проектам у сфері енергетики, які реалізуються за участю РФ», – йдеться в документі.

До числа зовнішньополітичних викликів енергобезпеки доктрина відносить уповільнення світового попиту на ресурси і зростання виробництва зрідженого природного газу у світі.

Повідомляється, що Росія підтримує міжнародні зусилля щодо боротьби зі змінами клімату, однак «вважає неприпустимим розгляд питань зміни клімату та охорони навколишнього середовища з упередженої точки зору, обмеження інтересів держав-виробників енергоресурсів і навмисне ігнорування таких аспектів сталого розвитку, як забезпечення загального доступу до енергії та розвиток чистих вуглеводневих енергетичних технологій».

Зовнішніми загрозами енергобезпеки країни також названі використання іншими країнами різних фінансових, договірних і міжнародно-правових механізмів на шкоду РФ, дискримінація російських постачальників і незаконний відбір енергоресурсів, що поставляються Росією.

Як писав «Вголос», стало відомо, що Путін готує Донбасу.