За скромними підрахунками вчених, більше 2 мільйонів людей заражаються стійкими до антибіотиків інфекціями щороку, і 23 000 вмирають, тому що існуючі препарати вже не можуть зупинити їх інфекцій.

Кожного разу, коли людина приймає антибіотики, чутливі бактерії гинуть, але стійкі мікроби можуть залишитися, рости і розмножуватися Повторне і неправильне використання антибіотиків є основними причинами збільшення стійкості бактерії до ліків.

Деякі хвороботворні бактерії мають природню стійкість до певних видів антибіотиків, інші можуть стати стійкими внаслідок спонтанної генетичної мутації або шляхом обміну генами.

Рейтинг резистентних бактерій склали, оскільки щороку росте число захворювань, госпіталізацій і смертей.

Замість червоного, оранжевого або жовтого кольору – які колись використовували для опису рівня загрози тероризму – CDC використовує “терміново”, “серйозо” і “відносно”.

Керівник CDC доктор Томас Фріден сказав, що якщо нинішні тенденції збережуться, то “аптечка може бути порожньою для пацієнтів, які потребують ліків в найближчі місяці і роки”.

Щоб уникнути, як називає її доктор Фріден, «пост-антибіотичної» епохи, де жоден з існуючих препаратів вже не спрацює, а нові ліки ще не будуть схвалені, CDC створив чотири етапи плану, щоб зупинити хвилю стійкості до антибіотиків.

Перш за все, медики сподіваєються краще відстежувати інфекції в майбутньому, щоб знати, коли бактерії стають стійкими до ліків. Таким чином, вчені можуть розробляти нові антибіотики швидше.

Люди також можуть зробити свій внесок – в першу чергу уникати інфекцій. Профілактика інфекції починається з гігієни рук і безпечної обробки харчових продуктів. Так як багато стійких до антибіотиків інфекцій поширені в лікарнях, пацієнти та їхні родини повинні запитати лікарів та іншого медичного персоналу, чи мили вони руки, перед тим, як заходити до палати.

Пацієнти також повинні приймати антибіотики тільки тоді, коли вони дійсно необхідні. Зміна способу використання антибіотиків – найважливіше в уповільненні розвитку і поширенню стійких до антибіотиків інфекцій.

Джерело: CNN