В Україні почастішали випадки розлучень сімейних пар, причиною яких є субсидії.

Про це повідомила суддя Дубенського міськрайонного суду Рівненської області Олександра Жуковська, передає “Сегодня”.

За її словами, якщо дохід сім’ї вищий повного рівня, то сім’ї не можуть отримати субсидії, а грошей не вистачає на оплату комунальних послуг. А що казати про сім’ї, де є двоє і більше дітей.

Вона розповіла, саме подружжя заявляє, що “не зійшлося характерами”, однак причину розлучення видає їхня поведінка.

Як додала Жуковська, вони намагаються переконати, що вже не сім’я, але при цьому сидять поруч на одній лавці. Ті, хто дійсно хочуть розлучитися, не сидять не сидять на одній лавці та не тримаються за руки, оскільки їхні відносини відійшли у минуле. Помітно, що для таких пар – це складне рішення. Як правило, у них є кілька дітей, в таких сім’ях працює чоловік, а жінка вдома з дітьми.

Суддя підкреслила, що є приклади того, коли підозри про причини розлучення через субсидії пізніше підтверджувалися фактами.

“Коли громадяни забирають судове рішення, яке набрало законної сили, то вже не приховують, що воно необхідне для подачі у відповідні органи. А після цього вже йдуть оформляти субсидію”, – резюмувала Жуковська.

При цьому експерт з питань ЖКГ Андрій Никончук підкреслив, що протидіяти юридично таким діям українців неможливо.

За його словами,  про те, як жити в шлюбі чи ні – це право кожного. Єдиний механізм контролю того, проживають люди разом чи ні, – це виїзд на місце соцінспектора, який шляхом опитування сусідів і огляду житла з’ясує ситуацію. Після цього він може приймати рішення: є підстави для призначення субсидії чи ні.

Як писав “Вголос”, у січні – березні 2019 року скоротилися бюджетні видатки на субсидії на оплату житлово-комунальних послуг, однак стримувало цей процес підвищення тарифів на опалення і гарячу воду.