Виконавчий директор КВУ Львівщини повідомила, що кандидати-мажоритарники (чи вони планують іти від політичних сил, чи самовисуванцями) здійснюють свою головну політичну діяльність за допомогою благодійних фондів.

«За оцінками експертів КВУ за останній рік з тих фондів кандидати витратили від 1 млн. грн. до 2 млн. доларів. Нагадую вам те, що є кандидати, які вже працюють по два-три роки на своїх округах, завчасно готуючись до цієї виборчої кампанії. Тобто це суми, які в рази, в десятки разів перевищують обсяги районних бюджетів в межах цього округу, але кандидати це використовують», – наголосила Оксана Дащаківська.

Вона додала, що експерти КВУ переконані, що такі дії можна тлумачити як непрямий підкуп виборця. Проте лише з сьогоднішнього дня, тобто з моменту офіційної реєстрації кандидата в депутати, такі дії будуть прямо тлумачитися як підкуп виборця.

«Надалі кандидати в нардепи, які офіційно зареєструються, можуть здійснювати подібну діяльність виключно з грошей виборчого фонду, який вони будуть реєструвати одразу після того, як отримають посвідку кандидата в депутати до ВРУ», – додала Оксана Дащаківська.

Нагадаємо, сьогодні, 30 липня розпочалася виборча кампанія до Верховної Ради.