Про це сьогодні з парламентської трибуни заявив народний депутат України від ВО «Свобода» Юрій Левченко, інформує прес-служба Всеукраїнського об’єднання «Свобода».

«Проте констатуємо потужне бажання Кабміну звертатися до міжнародних фінансових донорів. Україна все більше скочується в боргову яму. Усе має бути навпаки, але це не про так званий «український уряд», – зазначив «свободівець».

Націоналіст зазначив, що вже незабаром до Верховної Ради України уряд скерує чимало соціально несправедливих законодавчих ініціатив, мотивуючи необхідність їх термінового ухвалення вимогами МВФ. Мовляв, якщо парламент нашвидкуруч за це не голосуватиме – Україні не дадуть жодної копійки.

«Але чомусь уряд ігнорує доцільний і надзвичайно важливий крок перед тим, як звертатися по міжнародну допомогу. Йдеться про наповнення державного бюджету власними силами: це денонсація угод про офшорні зони з такими країнами, як Кіпр та решта; запровадження податку на розкіш; ліквідація олігархічних приватних монополій; запровадження прогресивної шкали оподаткування, щоби найбагатші платили адекватно, а не перекладала держава весь фіскальний тиск на малий, середній бізнес і на найбідніші верстви населення. Після цього, виходячи із реального дефіциту, можна розглядати питання зовнішніх запозичень, а не перевертати все з ніг на голову і робити навпаки», – заявив Юрій Левченко.

«Свободівець» наголосив: коли уряд знову пропонуватиме парламенту ухвалювати абсолютно неправильні й соціально несправедливі законопроекти, мотивуючи це вимогами міжнародних фінансових донорів, депутати мають вивчити ці питання і з’ясувати, чи зробив уряд усе можливе, щоб наповнити бюджет власними силами.

«Свобода» закликає уряд подавати зміни до бюджету, які уряд обіцяв подати до 15 лютого, завчасно. Сьогодні, до речі, вже 13 лютого, а пропозицій про зміни до бюджету й дотепер немає. І я підозрюю, що наступного тижня нам знову підсунуть кота в мішку або й узагалі, як минулого разу, не дадуть жодного документа навіть за 10 хвилин до його розгляду і розповідатимуть, що «так хоче МВФ».

МВФ потрібний збалансований бюджет, а як ми його збалансуємо – залежить від нас: подальшим скороченням видатків, знущанням над найбільш незахищеними верствами населення чи збалансуємо його збільшенням надходжень від руйнування системи, яка забезпечує недоторканність багатств купки олігархів», – додав Юрій Левченко.