Після оголошення воєнного стану на інформаційному просторі України збільшилася кількість російських фейків на військову тематику.

Про це 28 листопада повідомила прес-служба Міноборони.

Міноборони повідомило про зафіксовані випадки подання недостовірної інформації у соціальних мережах і стрічках новин деяких засобів масової інформації.

Так, у деяких ЗМІ з’являються неіснуючі “накази, директиви та розпорядження” від керівництва Міноборони.

Наприклад, “наказ МО” про компенсацію нестачі автомобільного транспорту у Збройних силах за рахунок авто на іноземній реєстрації, власники яких не розмитнили свій автотранспорт.

“Мета цих фейкових повідомлень посіяти панічні настрої серед українців у зв’язку з оголошенням воєнного стану”, — пояснюють у відомстві.

Напередодні Петро Порошенко підписав закон про воєнний стан.

Раніше в “Урядовому кур’єрі” опублікували указ Президента № 392, яким вводиться в дію рішення РНБО про запровадження в Україні воєнного стану.

При тому, що депутати Верховної Ради проголосували за введення воєнного стану на 30 діб від 14.00 26 листопада. Однак не в усій країні, а лише на території десяти областей, які межують із окупованим Кримом та невизнаним Придністров’ям.

Нагадаємо, 25 листопада ввечері Росія атакувала українські катери у Керченській протоці. У Мережі з’явилося відео атаки.

Наступного дня, 26 листопада, у зв’язку з нападом Росії Верховна Рада ввела воєнний стан.