«У зв’язку з подіями у Криму, запуск «Либіді» переносять, орієнтовно, на літо», – сказав він.

«Враховуючи, що підготовку наземної інфраструктури станції управління супутником вели у Національному центрі управління та випробувань космічних засобів (НЦУВКЗ) в Євпаторії, наразі опрацьовується питання перенесення наземної станції управління супутником в інший пункт», – пояснило джерело.

«Як один з можливих варіантів на даний момент розглядається м. Дунаївці (Хмельницька обл). Наказом космічного відомства співробітників НЦУВКЗ вже переведено з АР Крим на материк», – повідомив він.

Співрозмовник не зміг уточнити на даному етапі дії української сторони щодо української наземної космічної інфраструктури, яка залишилася на території АР Крим, і в першу чергу, технічних засобів НЦУВКЗ.

«Позиція уряду щодо держвласності на анексованій території озвучена раніше: Україна має намір використовувати загальноприйняті в міжнародній практиці симетричні заходи, включаючи арешт російської держвласності за кордоном», – зазначив він.

«Поки складно сказати, які симетричні міжнародні механізми може бути задіяно, стосовно, скажімо, «де-юре» українських технічних засобів НЦУВКЗ, і в першу чергу, радіотехнічного комплексу «Квант-Д» (один з найбільших у світі радіотелескопів РТ-70). Поки можна лише констатувати, що «де-факто» РТ – 70 – це надбання світової науки, і буде працювати в інтересах РФ», – заявило джерело.

Контракт між ДКАУ та канадською MacDonaldDettwilerandAssociates (MDA) на створення супутника національної супутникової системи зв’язку (НССЗ) «Либідь» було підписано у грудні 2009 року. Згідно з контрактом, MDA виступає головним підрядником щодо створення системи.

Фінансування проекту забезпечують за рахунок кредиту Канадського експортного агентства (EDS) у розмірі 254,6 млн дол., залученого під гарантії уряду України влітку 2009 року. Договір про розміщення українського супутника на орбіті було підписано у березні 2012 року держадміністраціями зв’язку України (Держспецзв’язку) і Франції.

За даними ДКАУ, планується, що КА «Либідь», який створюється на платформі Express 1000НТ ВАТ «Інформаційні супутникові системи імені академіка Решетньова»(ІСС, РФ), буде працювати на геостаціонарній орбіті в орбітальній позиції 48 градусів східної довготи з використанням трьох променів: євро-українського, західно-африканського та індійського, які зможуть забезпечувати трансляцію до 900 телевізійних каналів.

Джерело: DT.UA