Про це повідомив після переговорів у Берліні міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр, додавши, що умовою для такої зустрічі має стати прогрес у врегулюванні ситуації в Україні, передає телеканал новин «24».

Також глави МЗС України, Франції, Росії та ФРН закликали контактну групу щодо ситуації в Україні зібратись якомога швидше.

«Міністри закликали тристоронню контактну групу зустрітися впродовж дня з метою досягнення прогресу в повній імплементації мінських домовленостей, включаючи створення умов для ефективного припинення вогню, домовленостей про умови для доставки гуманітарної допомоги та продовження процесу звільнення затриманих», – повідомив речник МЗС України Євген Перебийніс.

«Це б стало внеском на шляху до успішної зустрічі на вищому рівні в Астані. Міністри погодилися, що подальша робота повинна здійснюватися для досягнення цієї мети», – процитував Перебійніс текст заяви.

Глава МЗС Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр заявив, що розходження в думках країн «нормандського формату» щодо України зберігаються.

«Погода в Берліні відображає, як важко йдуть переговори. Сьогодні був дуже довгий і відкритий обмін думками, який показав, що протиріччя зберігаються», – сказав він.

Нагадаємо: зустріч, яка відбулась у понеділок, тривала понад 3 години. При цьому зустріч у «нормандському форматі» на рівні президентів Франції, України, Росії та канцлера Німеччини з вирішення української ситуації, яка раніше планувалася на 15 січня в Астані, перенесено «на декілька тижнів».