Кілька тисяч ірландців похилого віку за підтримки різних соціальних організацій та профспілок пройшли центральними вулицями Дубліна і провели мітинг біля будівлі національного парламенту, де була організована спеціальна сцена.

Мітингувальники скандували «Ганьба, ганьба, ганьба!» та звинувачували коаліційний уряд в порушенні своїх передвиборних обіцянок.

«Уряд продовжує хвалитися, що нинішній бюджет не торкнувся розмір мінімальної пенсії, – зазначив під схвальні вигуки представник найбільшого в країні профспілки робітників SIPTU Педді Моран. – Звичайно, вони мають рацію. Але що робити, якщо ви хворієте, вам необхідна турбота лікарів або будь-які ліки. Бюджет і справді чудовий, але тільки якщо ви безсмертні і не звертаєтеся за одноразовою виплатою на організацію похоронів».

Проти таких заходів економії висловилась і колишній держміністр з питань надання первинної медичної допомоги в міністерстві охорони здоров'я Ірландії Рошин Шорталл, яка подала у відставку минулого вересня.

«Це ганьба, що літні люди знову мають виходити на вулиці, щоб протестувати», – зазначила вона і закликала громадян активніше відстоювати свої права.

Прем'єр-міністр Ірландії Енда Кенні відмовився виходити до протестуючих. Під час парламентських дебатів він підкреслив, що громадяни зможуть висловити свою думку в ході чергових парламентських виборів, які мають відбутись у 2016 році.

«Ми не маємо наміру вносити зміни до держбюджету на наступний рік. Усі скорочення були вимушеним заходом, щоб міністерство охорони здоров'я могло правильно функціонувати», - заявив глава ірландського кабінету міністрів. Він додав, що понад 85 % пенсіонерів, які досягли сімдесяти років, збережуть право на отримання медичної карти або карти пацієнта лікаря загальної практики, які дають власникам право на частково або повністю безкоштовне медичне обслуговування та отримання медикаментів.

За даними ірландської поліції, в демонстрації взяли участь понад 12 тисяч осіб з усіх куточків Смарагдового острова. Всі заходи пройшли мирно, термінова медична допомога була потрібна тільки трьом пенсіонерам, які відчули нездужання під час мітингу.

Джерело: ІТАР-ТАСС