Про це під час брифінгу заявив речник АТО Андрій Лисенко.

«Представники Міжнародного комітету Червоного Хреста не брали участі в переміщенні вантажу, тому український зведений підрозділ здійснив лише візуальне спостереження за проходженням вантажівок через державний кордон, не маючи змоги виконати контрольні функції», – сказав він.

За словами Лисенка, візуальний контроль здійснили в російських пунктах пропуску «Донецьк» та «Матвєєв Курган» дві зведені прикордонно-митні групи.

«З 07:30 до 09:10 через російський пункт пропуску «Донецьк», – повідомив він, – прослідували 62 вантажівки. А з 08:25 до 10:20 через пункт пропуску «Матвєєв Курган» – ще 62 машини».

Раніше російське МНС заявило, що вантажівки привезуть майже 1500 тонн гуманітарного вантажу.

Влада України наполягає на неправомірності несанкціонованого перетину українського державного кордону з боку Росії.

Як писав раніше «Вголос», це вже 11 «гумконвой» з Росії. За інформацією РНБО, всі так звані «гуманітарні конвої», які Росія відправляє в Україну без її дозволу, «є лише підтримкою озброєних людей». Здебільшого вантажівки завозять на підконтрольні терористам території боєприпаси, сухі пайки, зброю. 

Таку інформацію підтверджує і російська правозахисниця, координатор проекту «Вантаж 200 з України в Росію» Олена Васильєва. За її словами, лише за останній місяць близько 7 тисяч військовослужбовців РФ перетнули кордон України і перебувають у Донецькій і Луганській областях.