Міністр транспорту і зв’язку України Євгеній Червоненко три рази в житті за потребою використовував пістолет.
Про це він заявив в інтерв’ю тижневику «Кореспондент».

Зокрема, Червоненко сказав: «Я не знаю, як закінчу, але закінчу гідно. Мені так хочеться. У всякому разі більш цікавого життя, ніж сьогодні, у мене не було. Я – менеджер, і з пістолетом був за потребою. Я його ніколи не виймав, окрім трьох випадків».

Перший раз Червоненко використовував пістолет 30 жовтня 2003 року, коли захопив Центр управління польотами в Донецькому аеропорту. Не «саджали літак – чартерний рейс з 18 народними депутатами з «Нашої України». Я поклав на стіл пістолет і сказав керівнику польотів, що ми вдвох звідси не вийде, якщо літак не сяде. Переконав. Посадили літак».

Другий раз, розказує Червоненко, він використовував пістолет, «коли у (донецькому) готелю «Шахтар» тут 5 тис. тих, хто за «Нашу Україну», там – 7 тис. не зрозумієш кого – п’яних, червоних козаків. Плюс три ланцюги міліції. У мене була рація, налаштована на міліцейську хвилю, і я почув наказ прибрати ланцюг. Підійшов до начальника міліції, упер йому тихенько в бік пістолет і пояснив, що у мене імунітет, і якщо він віддасть злочинний наказ, то жити не буде. А мене, можливо, навіть не посадять».

А третій раз «я трохи не застосував зброю, коли в жовтні 2004 року Ющенко був у реанімації, а (депутати Микола) Рудьковський і (Валерій) Коновалюк з натовпом в 70 прокурорів у Відні хотіли його допитувати. Я сказав, що якщо що, то сидітиму в Австрії, але їх не пропущу. Я їх переконав, але морально, по-чоловічому, не пробачу», розповів Червоненко.

При цьому він відзначив, що вважає, що «з людьми треба розмовляти. І ворогів треба робити друзями. Друг – це той, який приходить на допомогу, а потім розбирається. У мене є друзі. Це мій найбільший капітал», заявив Червоненко.

ForUm