Львівський обком Комуністичної партії України закликав міжнародну громадськість виступити з засудженням „помаранчевого” режиму. Про це йдеться в заяві, яку оприлюднили львівські комуністи під час віче-реквієму з нагоди початку Великої Вітчизняної війни у Львові сьогодні.

Заяву також підтримали: Львівська організація ветеранів України, Львівська обласна Рада Всеукраїнського Союзу робітників, Львівська міська організація Всеукраїнського союзу жінок-трудівниць „За майбутнє дітей України”, Львівська обласна організація ветеранів Збройних Сил, Львівська обласна організація ЛКСМУ.

Також учасники віче завили про свій протест проти реабілітації вояків ОУН-УПА. „Ми, учасники мітингу, заявляємо рішучий протест будь-яким спробам реабілітації фашистського охвістя – вояків ОУН-УПА, злочини яких не мають терміну давності. МИ розцінюємо намагання реабілітувати ОУН-УПА як спробу нав’язати суспільству фашистську ідеологію”, — йдеться у заяві.

Згідно з заявою, „ми вимагаємо вилучення з навчальної літератури героїзації „подвигів” вояків ОУН-УПА, відновлення пам’ятників героям Великої Вітчизняної війни, повернення назв вулицям на честь справжніх патріотів України – героїв Великої Вітчизняної війни”.

„Ми закликаємо всіх чесних людей об’єднатись навколо КПУ у Лівий фронт для боротьби проти загрози реабілітації фашизму в Україні”, — зазначено в заяві.
Перший секретар ЛОК КПУ Олександр Калинюк під час віче зазначив, що нова „помаранчева” влада багато обіцяла, але нічого не зробила для ветеранів ВВ війни.

Також Олександр Калинюк зазначив, що в обозі фашистів формувались загони українських націоналістів, яких тепер хочуть прирівняти до героїв ветеранів ВВ війни.

Участь у віче-реквіємі взяли близько 80 осіб.

Прес-Тайм