Про це повідомив у коментарі «Вголосу» заступник голови незалежної профспілки гірників Віталій Оніжук.

Під час пікету шахтарі вимагатимуть від чиновників звільнити голову профпатологічної комісії ЛОКЛ Ковальчука Р.М, який стоїть на заваді підтвердження наявності професійних шахтарських захворювань.

«Ми вважаємо, що саме ця людина заважає гірникам, які довго і важко працювали під землею, отримувати резолюцію про наявність у них серйозних професійних захворювань дихальної системи. Отож, вимагаємо звільнити голову комісії Романа Ковальчука», – наголосив заступник голови незалежної профспілки.

Крім цього, як зазначив Віталій Оніжук, шахтарі вимагатимуть припинення дії незаконних наказів Департаменту охорони здоров’я, які не дозволяють шахтарям безперешкодно отримувати скерування на лікування до профпатологічного відділення ЛОКМ.

Серед вимог – зменшення тимчасової втрати працездатності гірників і встановлення професійних захворювань лише тим шахтарям, які мають підземний стаж, а не поверхневий.

«Люди роками дихають пилюкою під землею, заробляючи силікоз, бронхіальну астма і при цьому не можуть отримати фінансової компенсації від держави. В той же час поверхневі робітники шахти доволі часто отримують регрес», – сказав організатор акції.

Планується, що під час пікету понад 100 гірників перекриють дорогу по вулиці Конопницькій.