Згідно з даними громадського дослідження «Візова політика консульських установ Республіки Польща та Чеської республіки, що розташовані у м.Львові», 88,3% респондентів очікували на рішення про отримання візи протягом 14 днів (включаючи вихідні).

За словами Андрія Лепака, Чеське консульство видає близько 30 тис. віз в рік. В основному тут видають Шенгенські візи, в зв‘язку з тим, що наразі консульство припинило видавати національні робочі візи.

«Замість робочих віз в чеському консульстві видають «зелені карти». Це так звані «робочі візи», які видають українським громадянам, котрі їдуть в Чехію працювати за тими професіями, на які не йдуть працювати зараз чеські громадяни», - розповів Андрій Лепак, зазначивши, що у тиждень консульство видає до 15 таких «зелених карт».

Порівняно з минулим роком, цього року у чеському консульстві знизився показник відмов. Минулого року у отриманні візи було відмовлено 21% наших громадян, а цього року лише 11% людей.

Варто також відзначити, що реєстрація на отримання короткострокової візи в чеському консульстві відбувається по телефону, що значно зменшує кількість людей у чергах до цієї установи.