Про це солдати 24-ї окремої мобілізованої бригади Володимир Лазор (25 років) та Тарас Матвіїв (21 рік) розповіли на прес-конференції «Уся правда про війну з вуст рядових бійців» у Львові, передає кореспондент «Вголосу».

Тарас Матвіїв наголошує, що основний інструмент української влади сьогодні – це правда. «Правда є необхідна для нашого суспільства. Ми всі знаємо про факти «котлів», Іловайський котел, ситуацію в Донецькому аеропорту, й однією з причин, яка відлякує людей від мобілізації, є відсутність нормального розслідування. Ми бачимо, якщо є промахи, то логічно, що хтось має за них відповідати. Наш заклик, щоб державні органи проводили розслідування, наше суспільство є достатньо дорослим, щоб чути правду. Нам не потрібно це замовчувати, а треба вести діалог з людьми», – наголосив Тарас Матвіїв.

Володимир Лазор розповів, що вони звертаються до Президента і вищого військового командування: «Ми, військові, хочемо знати правду, чому відбувалися такі події, як у Зеленопіллі, під Іловайськом, у Донецькому аеропорту? І народ повинен це знати. Тому потрібно створювати слідчі комісії, які працюватимуть відкрито і проводитимуть розслідування. Але дуже важливо, щоб до цих комісій не входили лише прокурори і хтось із Києва, там мають працювати учасники тих подій, представники кожного підрозділу. Хто, як не ми, можемо дати свідчення, зробити аналіз, що насправді відбувалося», – каже боєць.

Він додає, що потрібно підходити до практики реформування ЗСУ, а їхня мета – підштовхнути до якісних змін нашу армію і прискорити реформи. За словами бійців, виправлення помилок і озвучення правда – це один з найкращих закликів проти антимобілізаційного руху.

Нагадаємо, військовослужбовці ЗСУ, які вже майже рік воюють на Сході України, сьогодні через ЗМІ вирішили звернутися до українських чоловіків із закликом не боятися мобілізації.