Подаємо текст звернення повністю:

«Від імені понад 150 організацій-учасників громадянського руху ЧЕСНО інформуємо про завершення другого етапу кампанії громадського аудиту кандидатів у народні депутати на виборах до парламенту 2012 року «Фільтруй Раду!», а саме - аналізу кандидатів, які балотуються у 225 мажоритарних округах України.

Дотримання принципів достовірності, повноти і точності поширюваної інформації є важливими у роботі громадянського руху ЧЕСНО. Саме тому, перед інформуванням виборців про результати перевірки, рух ЧЕСНО надіслав лідерам політичних партій для ознайомлення та коментування профілі з оцінкою кандидатів, висунутих у мажоритарних округах. 

Протягом 3-х днів з моменту оприлюднення цієї заяви та отримання партіями профілів, кандидати у народні депутати мають можливість ознайомитися з оцінкою руху ЧЕСНО та повідомити інформацію, що може вплинути на винесену оцінку, надіславши її на електронну адресу:  [email protected]

Відповідь кандидатів буде за загальним правилом опублікована на сайті руху ЧЕСНО поруч із профілем кандидата. Надана у такій відповіді інформація також буде взята до уваги, внаслідок чого оцінку кандидата може бути змінено чи відкореговано.

Хочемо окремо наголосити, що чинним виборчим законодавством не передбачено  безпосереднього спілкування виборця з кандидатом-самовисуванцем, окрім як за власної ініціативи самого кандидата - у формі передвиборчої агітації. Так, активістам ЧЕСНО не вдалося встановити контактні дані понад 100 кандидатів-самовисуванців, аби передати їм профілі з оцінкою руху. 

Учасники руху ЧЕСНО закликають усіх кандидатів-самовисуванців, чиї контакти відсутні у відкритих джерелах та неможливо встановити у передбачений законом спосіб, звертатися до представників руху ЧЕСНО в своєму регіоні та отримати профіль з оцінкою руху напередодні оприлюднення, або надіслати відповідний запит на електронну адресу:  [email protected]

Перевірка кандидатів у народні депутати здійснювалася аналітичною командою руху ЧЕСНО з метою забезпечення виборцям можливості доступу до різнобічної, об’єктивної та неупередженої інформації, потрібної для здійснення усвідомленого, поінформованого і вільного вибору майбутньої Верховної Ради України (згідно із ст. 63 Закону України «Про вибори народних депутатів»).

Перевірка відбувалася відповідно до Методології оцінювання доброчесності кандидатів у депутати, що позбавлена ідеологічної складової чи упередженості по відношенню до будь-якої особи, зокрема, за такими критеріями:

1.відсутність фактів порушень прав і свобод людини;

2.незмінність політичної позиції відповідно до волевиявлення виборців;

3.непричетність до корупційних дій;

4.прозорість задекларованих доходів та майна та їх відповідність способу життя.

Із вищезазначеною Методологією оцінювання доброчесності кандидатів у депутати Руху ЧЕСНО можна ознайомитися на веб-сайті Руху: www.chesno.org

Рух ЧЕСНО не робить тверджень щодо доведеності вини кандидата у вчиненні правопорушення, що визначені як такі законом. Ми оцінюємо вірогідність причетності особи до правопорушення, неправомірної або неетичної поведінки, і поширюємо відповідну інформацію лише у випадку, коли така вірогідність, на думку Руху ЧЕСНО, є високою і ґрунтується на фактичних даних, оприлюднених у достовірних, відкритих і загальнодоступних джерелах. Твердження про відповідність чи невідповідність кандидатів у депутати зазначеним критеріям  є оціночними судженнями Руху ЧЕСНО».