Ініціатором проекту закону є нардеп від НУНСу Юрій Кармазін.

Однією з норм законопроекту Кармазіна передбачено, що до складу окружної чи дільничної виборчої комісії не можуть входити члени виборчих комісій, які входили до складу виборчих комісій, на яких неможливо встановити достовірні підсумки голосування та результати виборів народних депутатів України в одномандатному виборчому окрузі.

Крім того, згідно зі проектом закону, при проведенні повторних виборів народних депутатів не може бути суб’єктом подання кандидатур до складу виборчих комісій суб’єкт подання, який був ініціатором включення до складу виборчої комісії члена виборчої комісії, який входив до складу виборчих комісій, на яких неможливо встановити достовірні підсумки голосування та результати виборів народних депутатів України в одномандатному виборчому окрузі, крім випадків, коли суб’єктом подання кандидатур є політична партія, депутатська фракція якої зареєстрована в Апараті Верховної Ради України поточного скликання.

Також в законопроекті передбачена норма, відповідно до якої у тому разі, коли в одномандатному окрузі неможливо встановити достовірні підсумки голосування та результати виборів народних депутатів у частині обрання народних депутатів України в одномандатному виборчому окрузі, вибори у такому окрузі вважаються такими, що не відбулися. Рішення про неможливість встановлення достовірності підсумків голосування та результатів виборів приймається Центральною виборчою комісією не менш як двома третинами її складу.

З метою захисту прав громадян законопроект Кармазіна передбачає положення про те, що органам міліції забороняється використання для забезпечення охорони правопорядку в день голосування та при підрахунку голосів у приміщеннях для голосування спеціальних засобів, що приховують зовнішність (масок для обличчя, шоломів тощо), а також демонстрація зброї чи спеціальних засобів.

Крім того, Юрій Кармазін пропонує доповнити закон новою статтею – № 107-1, в якій передбачені особливості підготовки і проведення повторних виборів народних депутатів.

Нагадаємо, Центральна виборча комісія ухвалила визнати вибори в п'яти округах - 94, 132, 194, 197 і 223 - такими, що відбулися з порушеннями законодавства. Відповідно в цих ОВО пропонують провести повторні вибори у січні 2013 року.