«Хочу ще раз наголосити, що саме членство в ЄС стане головною остаточною запорукою безпеки України в умовах позаблоковості... Наше рішення про неучасть у військових союзах - не самоусунення від проблеми, - це скоріше створення умов для безперешкодного, безпечного співробітництва України з усіма провідними світовими силами», - наголосив В.Янукович.

За його словами, наразі основним завданням залишається євроінтеграція, а також підтримка і налагодження відносин з Росією та США. "У даний час триває розробка основоположних концептуальних документів стратегії національної безпеки України та стратегії зовнішньої політики України", - заявив В.Янукович.

Нагадаємо, 22 листопада Президент України Віктор Янукович за результатами саміту Україна - ЄС заявив, що ключовим підсумком чотирнадцятого саміту Україна - ЄС стало подання Європейським Союзом Плану дій щодо введення безвізового режиму, який країна виконає в 2011 р.

Разом з тим голова держави наголосив, що виконання Плану дій, який визначає низку внутрішніх реформ, необхідних для запровадження безвізового режиму, є серйозним завданням для української влади.

Президент також зазначив, що Україна та ЄС досягли домовленості щодо прискорення переговорного процесу стосовно укладення Угоди про асоціацію. "І сподіваюся, ми цю роботу спільно виконаємо також в 2011 р.", - зазначив Президент України.

За підсумками саміту Україна - ЄС також був підписаний документ - протокол до Угоди про партнерство і співробітництво між Україною та Європейським Співтовариством.