Замість “українських націоналістів” в скандальному законі будуть “члени ОУН і УПА”

Законодавчий комітет Сенату Польщі відправив на доопрацювання закон про Інститут національної пам’яті в частині, що стосується терміну “українські націоналісти”, який Конституційний суд Польщі визнав таким, що не відповідає конституції країни.

Про це повідомляє “Польське радіо“.

Ці положення у лютому 2018 року опротестував президент Польщі Анджей Дуда, заявивши, що поняття “українські націоналісти” та “Східна Малопольща” є неточними, і Конституційний суд підтримав цю оцінку.

Після цього Інститут національної пам’яті представив нове формулювання, яке замінює визначення “українські націоналісти” поняттям “члени українських націоналістичних організацій, зокрема ОУН і УПА”.

Інститут національної пам’яті Польщі має пропозицію щодо поняття “Східна Малопольща”, яке також оскаржив Конституційний суд. Ця пропозиція полягає у відмові від згадки у положеннях конкретних областей, де нібито відбувся “злочин проти поляків”.

Голова інституту Ярослав Шарек заявив, що не дозволить відсторонитися від “ризику відсутності деяких місць, де були ці злочини”.

Він заявив, що Польща відхиляється від невизначеного поняття “Східна Малопольща”, натомість актуальним буде поняття “територія Другої Республіки Польща”.

Сенатори комітету підтримали пропозиції ІНП Польщі та відправили закон на друге читання.

Як писав “Вголос”, поляки у своєму законі про «злочини» ОУН-УПА українські території назвали «Малопольщею».