Сьогодні перед облрадою майорять прапори КПЛ, «Нашої України» і КУН, представники яких вимагають термінового проведення позачергової сесії, яка б прийняла заяву про недовіру заступнику голови Львівської обласної ДПА Юрію Липецькому, тим самим підтвердивши позицію депутатів попереднього скликання облради, які висловили йому недовіру в буремні дні Помаранчевої революції. Напередодні з аналогічною вимогою виступила фракція БЮТ. Отож маємо ніби-то цілковитий консенсус.

Але в нас виникло запитання: що завадило депутатам облради проголосувати за заяву про недовіру Липецькому на минулій сесії? Адже вона двічі ставилася на голосування і двічі не набрала необхідної кількості голосів. Понад те, нам стало цікаво як же голосували за цю заяву депутати від БЮТ, НУ і КУН, які нині вимагають негайного скликання позачергової сесії. 

Ситуація з голосуванням виглядає наступним чином. Перше голосування 14 березня о 15.25. Із присутніх на сесії 81 депутатів «за» рішення «Про звернення до голови ДПА України та голови Львівської обласної державної адміністрації щодо кадрових призначень в керівному складі органів ДПС Львівщини» (тобто за недовіру Ю. Липецькому) проголосували 39 депутатів, проти — 4, утримались 0, не голосували 38.

«Проти» проголосували: Андрощук Олексій, Ганущин Олександр, Матвіїшин Володимир, Мельник Леонід (всі – НРУ, «Наша Україна»). Тобто депутати від воістину народного руху 14 березня о 15.25 Липецькому довіряли.

Не голосували, тобто були присутні, але чомусь не натисли на кнопку, наприклад, Васюник Ігор (НСНУ), Козак Остап (БЮТ), Кубів Степан (НСНУ), Панкевич Олег («Свобода»), Турчин Богдан (ПППУ), Тягнибок Олег («Свобода»), Тарас Федак (ХДС), Ваврин Михайло (БЮТ), Дзюдзь Михайло (БЮТ), Городиський Андрій (КУН) та ін..

О 17.35. депутати повернулися до розгляду того самого питання.

На цей раз «за» недовіру Липецькому висловилися 55 депутатів, «проти» — 2, утрималися — 0, не голосували 41 депутат.

Рішення про недовіру Липецькому не було прийнято, оскільки воно не набрало навіть половини голосів депутатського корпусу ( всього в облраді 120 депутатів).

Підтвердили свою позицію «проти» депутати Андрощук і Мельник. Ганущин цього разу проголосував «за». Матвіїшин був відсутній.

Сьогодні представники Комітету підприємців Львівщини заявляють, що будуть стояти під обласною радою до того часу, поки не буде ухвалено рішення про проведення позачергової сесії. Але що ж заважало депутатам проголосувати за це питання одразу? На нашу думку, відповідь знаходиться на поверхні: тому й не проголосували, що «кучміст, який повертається» є працівником податкової. А депутати в нас, в основному, – бізнесмени. Відтак маємо конфлікт політичного з особистим. І особисте, звичайно ж, перемагає.

Коментарі:

Іван Денькович, заступник голови Львівської облради, голова фракції БЮТ у Львівській облраді:

На минулій сесії ставилася на голосування заява про недовіру Липецькому двічі і двічі вона не набрала більшості. Коли було переше голосування по цьому питанню, в залі було дуже мало депутатів. Кворум ніби був, але самих депутатов у залі було мало. Коли ми поставили заяву на голосування, дехто з депутатів не голосував за неї, переслідуючи свої меркантильні інтереси, добре знаючи, що Липецький — заступник керівника податкової, дехто вирішив взагалі вийти із залу. І сталося так, що перший раз за це звернення проголосовували 39 осіб, в тому числі від БЮТу 12 депутатів, від НУ – 8 , від УНП – 8, від «Пори» - 9. Заява не була прийнята.

Ми пішли далі по порядку денному. Було прийнято рішення про оренду і приватизацію комунального майна виключно на конкурсних засадах. Але після того, коли під час розгляду майнових питань, ми побачили, що інші фракції не дотримуються попердніх рішень і продовжують голосувати за викуп майна, подали пропозицію зняти з розгляду сесії майнові питання. Вона була проігнорована. Тобто депутати з інших фракцій просто проігнорували рішення, яке було ініційоване нашою фракцією. Отож, коли питання про недовіру Липецькому було повторно поставлене на голосування, БЮТ прийняв рішення не голосувати по ньому, а винести це питання на позачергову сесію. Другий раз ми свідомо бойкотували цю заяву на противагу майновим питанням. Позаяк окрім БЮТ майже в повному складі рішення по Липецькому не підтримала фракція ВО «Свобода», воно знову не було прийняте. Разом з тим ми свідомі того, що проблема повернення старих «кучмістських» кадрів є і вона створює небезпеку розвитку підприємництва в області. Тому ми наступного дня висунули пропозицією скликати позачергову сесію.

УНП дивує ініціатива БЮТу щодо позачергової сесії

Ініціатива БЮТівців щодо скликання позачергової сесії Львівської обласної ради є трохи дивною, на думку членів фракції УНП у облраді. Під час минулої сесії саме члени фракцій БЮТ та ВО «Свобода» не взяли участі у голосуванні за звернення до податкової адміністрації щодо питання призначення на посаду заступника Голови ДПА у Львівській області Юрія Липецького.

Після такого жесту принциповості: депутати від «Нашої України» готували звернення, бютівці та свободівці не голосували. Тому зараз, на думку УНПівця Олега Немчінова, не коректно ініціювати позачергову сесію щодо кадрових призначень. «Це виглядає не коректно, бо вони навіть не голосували за це питання, коли воно було на черговій сесії», – зазначив він.

Львівський портал