Цього тижня Голова партії «Вперед, Україно!» Віктор Мусіяка заявив на прес-конференції, що не братиме участі у виборах, якщо передвиборчий політичний блок «Народна самооборона Юрія Луценка» об’єднаються у блок з «Нашою Україною» та «Українською правицею». Я не бачу можливості (для себе) перебувати в цьому політичному контексті, тому що я уже проходив це в 2001-2002 роках – ті ж самі обличчя, ті ж самі ідеї. Більш того ці політичні сили («Наша Україна» та «Українська правиця» – Вголос) чітко орієнтовані на Віктора Ющенка і, скажімо, бути глашатаєм ідей Президента я не бачу можливості», - наголосив В.Мусіяка 

Чому Мусіяка категорично відмовився бути глашатаєм Ющенка пояснив секретар Центрального виконавчого комітету політичної партії «Вперед, Україно!» Ігор Мамчур:

Те, що Віктор Мусіяка, який ніколи не займався особистим піаром, зробив такий крок є свідченням, що ситуація настільки вже допекла, що він змушений піти. Мусіяка є дуже толерантною людиною. Тому він не оприлюднював інформації про те, що у нього є значно більше претензій до Луценка, ніж просто питання входження в блок з Нашою Україною.

Процес, який сьогодні відбуваються в партії «Вперед, Україно!», це виштовхування людей, в тому числі і самих фундаторів партії, людьми Луценка. Це грубе порушення прав людини, в тому числі права брати участь у вироблені рішень, коли фактично колегіальні органи і центральні органи не працюють, а все робиться в ручному управлінні, все робиться однією людиною – Луценком.

Список, який був затверджений на з’їзді блоку «Народна самооборона» був сформований і накинутий Луценком, адже представників партії ВУ там одиниці і то не на перших місцях, в тому числі й Мусіяка і Стретович. ХДСники також виступали на з’їзді і кажуть: як це так? Блок створили дві партії. а на ХДС випадає менш як 5% місць у списку. Якщо проаналізувати цей список, то там під 11 номером є якийсь Куликов, у документах сказано, що він є членом політради партії ВУ. Але у нас члени політради обираються з’їздом і я цілком офіційно заявляю, що його ніхто не обирав до складу політради.

Луценко вибудовує структуру з жорсткою централізацією, напіввійськовою дисципліною. Відповідно до класифікації Дюверже це характерно для партій фашистсько-комуністичного штибу. І в принципі вже навіть люди, які недавно прийшли в структури Луценко, наприклад, в Антикримінальний вибір, починають висловлювати невдоволення. Зокрема, голова Самбірського АКВ виступила з заявою про те, що вони вимагають виключення з лав Олега Новікова, Сергія Луценка, тієї же Лукіної і Козлова і вже навіть прийняли рішення, що на виборах будуть підтримувати БЮТ.

Ще місяць тому була кулуарна інформація, що Мусіяка написав заяву про вихід із партії. Але тоді люди Луценка вмовили його не подавати і не оприлюднювати цю заяву, хотіли, щоб він і надалі виступав буфером, згладжуючи цю всю неправоту Луценка. Ясно, що Віктор Мусіяка не може, щоб його ім’я використовували в брудних цілях. Він абсолютно не погоджується з тим. що відбувається.

Розумієте, коли пишуть про те, що відбуваються Національні ради, про які не знають ні заступники голови партії, ні голови обласних організацій, ні навіть я, який за своїми функціями зобов’язаний готувати такі засідання керівництва партії, то зрозуміло, що ці заходи тільки на папері робляться, а потім Луценко приходить і заявляє, що ми маємо увійти у блок з НСНУ… Як на це реагувати?

Мінюст практично завершив перевірку по заяві одного із заступників голів партії «ВУ» Марії Голіциної, яка звернулась в Мінюст з проханням перевірити легітимність обрання керівництва всіх обласних організацій. І, як свідчить Мінюст, в половині регіонів України вони не знайшли фактів, що підтверджують дотримання статуту при зміні керівництва.

Чи є важелі впливу на ситуацію всередині партії «Вперед Україна»?

Важелі впливу є, вони могли би бути застосовані, якби Мусіяка не згладжував це питання. Після заяви Мусіяки я сам подам документи у Мінюст і покажу, що у Дніпропетровській, Донецькій і в ряді інших областей взагалі не було ніяких конференцій.

Багато людей, навіть ті керівники, які спочатку були згідні на повне об’днання, через місяць-два побачивши обман, тепер кажуть, що у цьому об’єднанні нам нічого робити, зокрема з так вважає Наталія Проценко з Миколаєва. Вони все зроблять і підпишуть.

Біда ситуації в тому, що в партії почали заправляти такі люди. як Луценко, які з політики роблять чисто бізнес і ціль яких полягає лише в тому, аби тільки добратися до влади. Я вважаю, що Луценко і його прибічники не повинні бути на такому рівні. Вони просто маніпулюють людьми.

На 7 з’їзді партії «Вперед Україно!» засвідчено факт, що були підроблені підписи голів обласних і районних організацій з Криму. Прислали протоколи, що обрані делегати ніби від цих районів, люди обурилися. Мало того, вони зараз чекають , що знову буде підроблено підписи під час перевірки Мін’юсту, і тоді вони просто будуть ініціювати відкриття кримінальних справ. Я можу вам показати підроблені підписи на протоколах 25 організацій Дніпропетровської області, де йшлося про заміну керівництва і обрання делегатів на 6 з’їзд. Я маю ці документи.