Назар Холодницький на кота не схожий, проте його долю може повторити, адже посол США в Україні Марі Йованович ствердно заявила, що «задля цілісності антикорупційних інституцій має бути замінений Спеціальний антикорупційний прокурор».

Крім того, дипломат аргументувала свою думку тим, що людині, котра «була спіймана за наданням консультацій підозрюваним, як уникнути відповідальності по обвинуваченням у корупції, не можна довірити вести ці самі справи». Звісно, Йованович просто все неправильно зрозуміла. Ба більше, послу доведеться сходити ще й до церкви, адже образити Назара Холодницького — це гірше за блюзнірство. Самі посудіть, чоловік іншим допомагає, на правильний шлях намагається наставити, а вже яким способом, то зовсім не важливо.

Дещо спантеличує інше — сміливість дипломатичного представника заявити про свою невдоволеність українським прокурором. Критика, це, звісно, добре, але не тоді, коли нею займається дипломат із Америки. Почути зауваження від Йованович — це перетнути межу, адже посли зазвичай не посилають…

Тож виходить, що не одними «жучками» можна завдати шкоди репутації Назару Холодницькому (а в його особі й усім владним «антикорупціонерам»), тому не дивно, що наступними можуть вислухати про себе правду й інші друзі прокурора, адже претензій до них стільки, як води в океані, чи, радше, в акваріумі…

Отже, якими своїми діями Холодницький змусив сумніватися американців у власній компетенції? Чи не стане він першим, кого попросять звільнити крісло, та чи не спровокує це початок очищення влади від «непродуктивних кадрів»? Про це «Вголос» питав у експертів.

Олександр Солонько, політичний аналітик:

Це дуже неординарний хід із боку посла іншої країни, достатньо жорстка реакція, якщо говорити про дипломатію. Влада зробила все, щоб антикорупційну вертикаль, яка сформувалася, нівелювати та дискредитувати. Ці всі конфлікти, перипетії навколо Холодницького з Ситником, навколо НАЗК, яке перетворилося на каральний орган, якому ще й поставили завдання відбілювати провладних високопосадовців, не роблять нам хорошої репутації.

Питання ж тут не тільки в Холодницькому. На тлі «подвигів» представників теперішньої влади, він є хлопчиком із рогачкою. Коли люди, прикриваючись війною, розкрадають гроші на обороні, діти високопосадовців дозволяють собі втручатися в роботу оборонних підприємств, за поданням провладних депутатів скасовують цілу статтю кримінального кодексу, а влада з катами Майдану у Верховній Раді голосує за потрібні собі закони, звісно, що Холодницький не виглядає тут як суперпроблема. Він просто породження системи.

Зрозуміле роздратування Америки, яка є донором та частково впливає на організації, які є кредиторами України.

Якщо ми говоримо про втрату посад, то в нас таке питання, як політична відповідальність, просто не існує. В Україні завжди будь-який корупційний чи офшорний скандал, чи те ж розкрадання в «Укроборонпромі», закінчується забалакуванням теми, тому гучних відставок очікувати не доводиться.

 Ярослав Макітра, політичний експерт:

Одразу після виступу посла доводилося чути від влади, що заява Йованонич мало не її особиста, тому не варто на неї зважати. Тепер представник Держдепу Девід Гейл чітко розвіяв будь-які сумніви, озвучивши, що це позиція США, зокрема, й їхнього президента. Тому на Заході вже чітко розуміють всю “розводку”, яку вчинила наша чинна влада. Не треба бути дуже розумним, щоб зрозуміти, як наші чиновники на чолі з Президентом просто консервують систему. Очевидно, що США й інші наші західні партнери вкладалися не тільки інтелектуально, організаційно, а й матеріально в створення антикорупційних органів. Керівництво нашої держави тоді схвалювало такі реформи, говорило, що це ноу-хай, і водночас ухвалювало цілу низку рішень, які справді суперечать Конституції.

Зараз, коли верхівка відчула загрозу від антикорупційних органів, почався відкат назад. І ситуація з Холодницьким є всього-на-всього одним з елементів цього відкату. Оскаржується ціла низка рішень, які формували антикорупційну базу для боротьби, внесено зміни, які дезорганізовують цю роботу. Звісно, це все свідчить про кроки антикорупційних реформ назад, що сильно непокоїть Штати й інших наших західних партнерів

Юрій Луканов, громадський діяч:

Це безпрецедентна жорстка заява посла США є  на межі з втручанням у наші внутрішні справи. Американці, які є нашими найнадійнішими стратегічними партнерами, багато зусиль вклали в те, щоб створити антикорупційні органи. Й якщо вони діють неадекватно, і, як сказано в заяві, консультують корупціонерів, то Захід може вимагати такої відставки. Тут присутня певна наївність наших партнерів, які собі уявляють, що, понастворювавши антикорупційних органів в Україні, зможуть добитися значного успіху. Не тільки цей, але й усі антикорупційні органи працюють погано, і набагато краще було б, якби відбувалася реформа вже існуючих органів, бо вирвати з коренем і знайти чесних, принципових суддів і прокурорів у нашій системі, яка є достатньо гнилою, дуже важко.