Ініціатором проекту закону є нардеп Тарас Чорновіл.

У пояснювальній записці до законопроекту нардеп зазначає, що тривалість життя в Україні одна з найнижчих у Європі, умови праці важкі, особливо для людей старшого віку, до того ж практично відсутній процес створення нових робочих місць, а для жінок передпенсійного віку це загрожує масовим безробіттям. Тому підвищення пенсійного віку для жінок, яке відбулося в Україні, можна розглядати як антисоціальне й негуманне.

Чорновіл додає, що повернення до ідеї підвищення пенсійного віку може бути доречним у випадку значного зростання попиту на ринку праці, при покращенні загальних умов життя, праці та охорони здоров’я і за умови подальшого погіршення демографічної ситуації. Зараз цю норму доречно вилучити з українського законодавства.

Тому проектом закону передбачене внесення змін до двох законів України: «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» і «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», якими відновлюється норма щодо пенсійного віку для жінок у 55 років та вилучаються положення обох законів, які безпосередньо випливали з раніше прийнятої зміни стосовно підвищення пенсійного віку.