Член фракції “Регіони України” Тарас Чорновіл в інтерв‘ю Інтернет-виданню “Трибуна” розповів про свої улюблені статті чинної Конституції України.

“Я не знаю, чи можемо ми взагалі говорити про улюблені статті Конституції”, - сказав депутат і додав: “Можна захоплюватися нею або не захоплюватися, але її потрібно виконувати. Це, напевно, найперше, і саме основне. А якщо говорити про улюблену в мене є улюблений розділ, щоправда, у нашій країні його можна називати ілюзорним. Йдеться про статті, що стосуються прав і свобод”.

Крім того, у депутат має й “нелюбимі” статті, “вірніше, цілий розділ, пов'язаний із самоврядуванням”. “Статті цього розділу, звичайно, теж щось гарантують, але усі вони в Україні ігноруються. Крім того, вони не відповідають повною мірою Хартії про місцеве самоврядування. Отут є об'єктивне пояснення - ці статті приймалися надранок, коли Конституцію вже “гнали галопом”, і розділ просто недопрацювали. І, напевно, з цієї причини там дуже мало імператива, який потрібно додати, щоб усім стало зрозуміло, що місцеве самоврядування не є якимсь підрозділом державної влади або хлопчиком для биття”, - зазначив парламентарій і наголосив, що “цей напрямок, близький мені і міг би стати улюбленим, але я його не люблю”.

deputat.org.ua