“У Кінаха, напевно, здають нерви, тому що не можна дозволяти собі будь-які випади щодо преси", - заявив народний депутат Тарас Чорновіл. Так він прокоментував інцендент редакції From-UA з представником першого віце-прем’єр-мінстра Анатолія Кінаха.

На думку Тараса В'ячеславовича, “ситуація, коли в Кінаха є внутрішня війна в уряді, не значить, що він може свої нерви і свої емоції вивільняти на журналістів".

“Що стосується гостроти заголовків, - відзначив народний депутат, - то вона характерна для більшості коментарів сьогоднішньої преси. Це адекватно політичної ситуації. Коли політики дозволяють собі висловлення набагато жорсткіші”.

Т. Чорновіл підкреслив, що “чомусь у посадових осіб дуже розбірливий підхід до матеріалів. Якщо випади стосуються інших людей, вони не звертають на них уваги. Коли вони стосуються їх, вони ображаються”.

На думку Тараса В'ячеславовича, “Кінах навіть не має права позивати з From-UA, оскільки відповідно до закону про інформацію, не виписаний статус інтернет-сайтов. Вони не підпадають під ті критерії відповідальності, коли хтось вважає себе скривдженим”.

“Робити при цьому від імені своєї прес-служби певні заяви - це уже спроба відвертого політичного тиску, - переконаний народний обранець. - Якби сам Кінах, будучи незадоволений і почуваючи себе ображеним, передзвонив і дав інтерв'ю, у якому спростовував би висловлення Бродського, це було б нормально”.

“У даному випадку він дав розпорядження своїй підлеглиій, що, цілком ймовірно, є державним службовцем, - підкреслив Т. Чорновіл. - Те, що Кінах, можливо, задіяв елемент державних структур для того, щоб нагадати певному виданню, що воно от таке негарне. Отут пахне уже зловживанням службовим становищем. Я не маю нічого проти Кінаха, але до таких речей не варто опускатись”.

Нагадаємо, що в п'ятницю, 17 червня, у редакцію інтернет-видання From-UA подзвонили з приймальні Українського союзу промисловців і підприємців. Пані,яка представилися як Людмила Жук, і яка, за її словами, займається в Анатолія Кінаха зв'язками з пресою, висловила претензії з приводу змісту заголовка новини Бродський: Кінах їздив у Москву “лизати зад” і попросила його забрати, оскільки він ображає Анатолія Кириловича.

У відповідь на зауваження, що дане висловлення належить пану Бродському, а зміст заголовків - виняткова прерогатива редакції, пані Жук не погодилися. Відзначивши, що вона, “безперечно, не робить жодного тиску і не вказує на те, що Кінах - перший віце-прем'єр-міністр”, представник Анатолія Кириловича повідомила, що буде позивати з From-UA і суд встановить образу, “як двічі два”.

Після того як головний редактор відзначив, що це лише буде сприяти популярності видання, пані Жук відзначили, що “життя кругле і циклічне” і, не прощаючись, повісила трубку.

From-UA