“Нехай Луценко прочитає Конституцію”, - так народний депутат Тарас Чорновіл прокоментував ініціативу міністра внутрішніх справ Ю.Луценка щодо позбавлення 16 народних депутатів недоторканості, передає прес-служба фракції “Регіони України”

Чорновіл нагадав, що ініціювання зняття недоторканності не належить до його повноважень, а є прерогативом Генпрокуратури. “Навіть ініціювати офіційно він не може. Він може в приватній розмові з генпрокурором подати певні міркування з цього приводу або ж передати Генпрокуратурі інформацію, і тільки Генпрокуратура може висувати таку ініціативу. Навіть документ, який подавало б МВС щодо кримінальних справ по яких проходять народні депутати, не може містити в собі такого поняття як ініціатива зняття недоторканності”, - зазначив парламентарій.

Депутат зауважив, “якщо Луценко вже вирішив виходити за конституційне поле, то нехай він спочатку ініціює зняття депутатських повноважень щодо тих депутатів, які грубо порушують закон методом сумісництва. Оскільки ці люди, фактично, виконуючи функції і в виконавчій, і в законодавчій владі, для себе створюють закони, які їм і виконувати. Тому, тут можна цілком розглядати і момент як зловживання службовим становищем, так і корупцію. Це щодо функції МВС.”

”Ще одне. Якби не ця заява Луценка, то до нього і не було б претензій з цього приводу. Але МВС, зокрема міністр, клявся, що доведе до кінця розслідування щодо автомобільної аварії, в якій депутат ВРУ, член фракції „Наша Україна” Владислав Атрошенко, який ще й за сумісництвом є губернатором Чернігівської області, вбив людину. Всі факти попереднього слідства свідчили, що це є реальний злочин, а не звичайна аварія. Тобто швидкість 150 км/год в населеному пункті і на пішохідному переході. Однак, після певних політичних співбесід, ця кримінальна справа була закрита за відсутністю складу злочину, а подання Генпрокуратури з парламенту було чи то відкликано, чи то просто забуто. От нехай Юрій Луценко, який по цьому випадку давав святі обіцянки, що він буде розслідувати це чесно та неупереджено, розбереться з цими фактами”, - сказав Т.Чорновіл.