Сьогодні утворилась патова ситуація: забезпечити соціальні права неможливо внаслідок недостатнього економічного потенціалу держави, - говорить член фракції “Регіони України” Тарас Чорновіл, коментуючи в інтерв‘ю газеті “Голос України” недбале ставлення вітчизняного судочинства до дотримання конституційних норм.

Депутат нагадує, що “ніхто не вимагає виконання всіх конституційних норм, багато з яких справді виконати просто неможливо”. З другого боку, наголошує він, “це ніщо інше як правовий нігілізм”.

“Будь-який суддя, представник виконавчої влади на місцях намагається відшукати невідповідність між Конституцією і чинними законами та підзаконними актами і знайти лазівку. Кілька разів пленум Верховного Суду диктував місцевим судам не приймати до розгляду справи про невиплати пільг освітянам згідно зі ст.. 57 закону про освіту та компенсацій у зв‘язку з відсутністю у держави коштів. Але в такому разі держава має оформляти боргові зобов‘язання перед своїми громадянами і поетапно виплачувати їм кошти. Можна завжди знайти вихід у межах конституційного поля, не руйнуючи бюджетну систему держави і не поглиблюючи правовий нігілізм”.

deputat.org.ua