Угода стосується жителів прикордонної зони, тобто 30-кілометрової смуги з обох боків кордону.

Дозволи на перетин кордону без паспортів і віз будуть видавати консульства у Любліні, а також у Львові і у Луцьку. На підставі таких дозволів громадяни матимуть змогу перебувати на другому боці кордону не більше, ніж 90 днів протягом півроку. Дні рахуються з часу першого перетину кордону. Дозволений час перебування без перерви складатиме максимально 60 днів. Такі дозволи видаватимуться жителям прикордонної зони на 2 роки, а наступні дозволи – на 5 років.

Як зазначає "Польське радіо", щодо іноземця, який порушив принципи перебування у Польщі, будуть застосовуватися суворі санкції. Рішення про те, щоб людина виїхала з Польщі, буде означати заборону в‘їзду до трьох років. А видворення з Польщі означатиме заборону в‘їзду до 5-ти років і штраф.

Нагадаємо, угода про основи малого прикордонного руху підписали у березні 2008 року прем’єр-міністри Польщі і України Дональд Туск і Юлія Тимошенко. У грудні в Варшаві був підписаний протокол до Угоди після того, як Єврокомісія позитивно оцінила дану угоду. Євро комісія серед іншого мала зауваження стосовно ширини прикордонної зони, визначеної польської стороною. Планувалось, що прикордонна зона буде складати 50 км, а євросоюзною нормою є 30 км.
   
Після зауважень Євро комісії, в Угоді ширину прикордонної зони було зменшено до 30 км, але в деяких випадках в зону входять населені пункти поза 30-километровою зоною (так зване 30+).

фото: prostir.museum