Органи прокуратури порушили кримінальну справу щодо керівництва РАО "ЄЕС Росії" за статтею 293 КК РФ "недбалість", повідомили в управлінні інформації і суспільних зв'язків Генпрокуратури РФ.

У середу через аварії на ряді електропідстанцій припинена подача електроенергії в Москві і населених пунктах Московської і Тульської областей.

У Москві зупинилися кілька ліній метро, електротранспорт, припинена подача води й електроенергії в райони міста, у тому числі в лікарні й інші соціальні об'єкти. Крім того, припинився рух електропоїздів приміського сполучення.

Анатолій Чубайс після екстреної наради в уряді визнав свою відповідальність як глави РАО "ЄЕС Росії", за енергоаварію в московському регіоні.

"Я знаю оцінку, яку дав президент. Тут двох думок бути не може - це аварія в енергосистемі країни, що передбачає, в тому числі, відповідальність голови правління РАО "ЄЕС Росії", - сказав Чубайс.

Володимир Путін висловив думку, що керівництво РАО "ЄЕС Росії" приділяє недостатньо уваги поточній діяльності компанії.

"Цілком можна говорити про недостатню увагу РАО "ЄЕС" до поточної виробничої діяльності компанії. Потрібно займатися не тільки проблемами, зв'язаними з глобальною політикою в області енергетики і з реформуванням компанії, потрібно займатися поточною оперативною роботою", - сказав президент РФ, коментуючи події.

Що стосується причин аварії, то, за словами Путіна, вони, за попередніми даними, носять "технологічний характер".

"Думаю, що це не тільки проблема, зв'язана зі зносом устаткування, хоча це теж так, тому що на підстанції, де відбулася аварія, основне устаткування ще зразка 1962 року", - сказав президент.

За його словами, іншими причинами стали несвоєчасний ремонт, профілактичні роботи і недостатня увага РАО "ЄЕС" до поточної діяльності компанії.

РИА „Новости”