03 червня 2005 року Центральною виборчою комісією прийнято постанову № 91 «Про заяву Головатого С. П. щодо забезпечення реалізації виборчого права громадянина України Мельниченка М. І.», якою йому було відмовлено в реєстрації кандидатом у народні депутати України.

08 червня 2005 року громадянин України Микола Мельниченко, через уповноваженого за довіреністю представника Сергія Головатого подав до Верховного Суду України скаргу на відмову Центральної виборчої комісії України виконати рішення Європейського суду стосовно поновлення в правах М. Мельниченка як кандидата у народні депутати України, включеного до виборчого списку кандидатів у народні депутати України від Соціалістичної партії України по виборах народних депутатів України 31 березня 2002 року.

Як відомо, Європейський суд з прав людини, своїм рішенням від 19 жовтня 2004 року у справі Мельниченко проти України встановив, що саме ”[…] рішення Центральної виборчої комісії про відмову у реєстрації заявника як кандидата у народні депутати України через подання ним неправдивих відомостей, незважаючи на наявність у останнього зареєстрованого законного місця проживання на території України (прописки), порушує статтю 3 Протоколу № 1 до Конвенції”.

З огляду на наведене громадянин України Микола Мельниченко через свого уповноваженого представника Сергія Головатого звернувся до Верховного Суду України з вимогами скасувати постанову ЦВК від 3 червня 2005 року № 91, а також зобов’язати ЦВК виконати рішення Європейського суду з прав людини у справі Мельниченко проти України.

Як повідомив, С. Головатий, питання виконання Україною рішення Європейського суду стояло на порядку денному засідання Комітету Міністрів Ради Європи, що
відбулося 6-7 червня ц. р. у Страсбурзі. Крім того, проблемі виконання цього рішення Європейського суду присвячено окремий параграф у доповіді Моніторингового Комітету Парламентської Асамблеї Ради Європи (доповідачі: Ханне Северінсен та Рената Вольвенд). Ця доповідь уже надіслана українським органам державної влади для дачі пояснень.