Відтак «Вголос» розпитав українських політологів і військових експертів про те, чи наважиться Путін все ж таки розпочати повномасштабну війну в Україні аби зірвати парламентські вибори чи все ж таки зупиниться на «досягнутих результатах».

Володимир Фесенко, керівник Центру прикладних політичних досліджень «Пента»:

– Зірвати парламентські вибори в Україні Путін не зможе. Але він буде всіляко намагатися дестабілізувати ситуацію і посилити напругу перед виборами. Події минулого тижня, я маю на увазі так званий бунт солдат Нацгвардії, потім події біля Верховної Ради 14 жовтня, а також спробу організувати протестну акцію профспілок, – все це намагання дестабілізувати ситуацію не тільки на Донбасі, але й у столиці України.

Безумовно можна очікувати і спроб активізації бойових дій на Донбасі для того, щоб зірвати голосування у цьому регіоні. Разом з тим це інтерес не тільки Росії, але й сепаратистів, бо вони там працюють над своїми «виборами».

Але зірвати вибори в цілому по Україні Путіну не вдасться. Він не міг зірвати вибори президентські, а зараз в нього все менше шансів зірвати вибори парламентські. Але дестабілізувати ситуацію, розхитати ситуацію, щоб створити сприятливе коло для «опозиції» це буде зроблено. Це зрозуміло всім, що «Опозиційний блок» є політичним крилом сепаратистів. І, фактично, Росія та Янукович будуть підтримувати саме «Опозиційний блок».

Якщо підсумувати, все ж таки активізація бойових дій буде, певною мірою це вже відбулося минулого тижня. Тому я думаю, що цього тижня варто чекати нових загострень.

Микола Сунгуровський, директор військових програм Центру Разумкова: 

Справа у тому, що ті сили, які зараз перебувають на території Донбасу, ми вже бачили, що у них є певні суперечності з Москвою. Тому мені важко сказати, чи все-таки буде чергове зіткнення і ескалація конфлікту.

Але напевно буде, бо це в інтересах цих двох сторін. Як вони будуть домовлятися між собою мені важко сказати. Можливо, будуть спільні плани.

Я думаю, що будуть серйозні наступальні операції і серйозні загострення. Це все залежить від планів сторін. Є дуже багато сценаріїв і треба в цьому випадку готовитися до найгірших варіантів. Ці наступальні операції треба передбачати, не тільки бути готовими до них, але й попереджати їх, щоб їх взагалі не відбулося.

Віктор Небоженко,  політолог та директор соціологічної служби «Український барометр»:

Росія не буде наступати на Україну перед виборами, тому що Москва діє батогом і пряником. Всім зрозуміло, що «сім’я Януковича» фінансує гангстерів, бандитів, сепаратистів в Луганську і Донецьку.  Водночас «Росукренерго» Фірташа фінансує так звану легальну опозицію.

У Москви є свої плани. Вона хоче за допомогою «Сім’ї» і «Росукренерго» завести в новий український парламент своїх кремлівських агентів, а це не менше 50 людей.

Тому навіщо їм зривати вибори, коли вони точно знають, що весь «Опозиційний блок» по мажоритарних округах отримує 50 людей-прихильників Кремля. Путін це розуміє, тому він зривати вибори не буде.

Тобто за останній тиждень буде спостерігатися відносне перемир’я. І Путін доб’ється свого, маю на увазі щодо агентів Кремля в українському парламенті. В нього успіхи у мирному наступі на Україну більші, ніж успіхи у Донецьку. Українці краще вміють боротися, ніж розрізняти демагогію і цинізм від українських інтересів. Ось це насправді сумно. Путін вміє рахувати, він знає, що він робить. Його єдиний успіх завести – 26 числа в український парламент не менше 50 агентів Кремля. Тому вибори відбудуться.

Олексій Гарань, політолог, професор кафедри політології Києво-Могилянської академії:

Я думаю, що Путін хотів би зірвати ці вироби, але те, що відбулося в Мілані продемонструвало, що Захід налаштований справді жорстко. Той формат, який був, свідчить про те, що позиція України викликає розуміння на Заході, а про зменшення санкцій щодо Росії не йдеться.

Тому мені здається, що шанси Путіна розпочати якусь широкомасштабну операцію напередодні виборів постійно зменшуються. Але при цьому я не виключаю і продовження провокацій, і якихось там диверсійних речей.

Нам треба бути готовими до авантюрних дій Путіна. Треба розуміти, що якщо йому не вдається зірвати вибори в цілому по Україні, то він буде намагатися їх ускладнити на Донбасі.

Ольга Куровець, «Вголос»