Виконавчий директор дослідницького центру Lexington Institute (США) Лорен Томпсон у статті для Forbes називає 6 причин, чому застосування військової сили США в Україні є неможливим.

Натомість користувачі Інтернету наводять також причини, чому США таки може ввести війська. Зокрема, львівський блогер Орест Форко наводить 6 причин можливості введення військ США.

ПРОТИ

ЗА

1

Росія має здатність повністю знищити Америку. Росія має тисячі ядерних боєголовок, і єдина міра захисту, яку може застосувати Америка проти такої зброї, – це аналогічний удар у відповідь. Задумайтеся про наслідки.

 

Америка має можливість повністю знищити Росію. ЇЇ ракетні бази куди ближчі до Росії ніж російські до Америки, а ППО значно краща.

 

2

Україна життєво важлива для російської безпеки. Якщо ви не розумієте, чому введення американських військ в Україну може призвести до війни, подумайте про реакцію Вашингтона на розміщення радянських ракет на Кубі.

Україна життєво важлива для європейської безпеки та міжнародної системи противаг.

 

3

Союзники США по НАТО не зацікавлені у військових діях. Вони знаходяться в економічній залежності від поставок енергії зі сходу і стоять перед лицем тривалих демографічних проблем, схожих до тих, від яких страждає Росія. Європейська цивілізація може ніколи не оговтатися від чергової регіональної війни.

 

ЄС має 4 місячний запас газу, а окрім того зима вже закінчилась і критичної необхідності в ньому немає. До того ж США готові продавати свої енергоносії.

 

4

У Росії є військова перевага на місці. Географічні умови зажадають того, щоб американські воєначальники або спиралися на бази союзників, або направляти військово-морські сили через Босфор у Чорне море. При цьому союзники можуть ухилитися від надання своїх баз, побоюючись помсти Росії, а військові кораблі США в Чорному морі виявляться вразливими для російської авіації наземного базування і ракет.

 

Турція вже заявила, що підтримуватиме кримських татар і відповідно готова пропустити американців в Чорне море. 47 країн світу підтримали Україну, в тому числі традиційний союзник Росії - Китай.

 

5

Розстановка політичних сил є неясною. Хоча Крим формально є частиною України, він перебував під контролем Москви протягом кількох останніх сторіч і велика частина проживаючого там населення – етнічні росіяни. Східні області України також тісно пов'язані з Росією. Американські війська навряд чи будуть вітати в обох регіонах

Недотримання даних гарантій змінить розклад сил у всьому світі. Усі держави захочуть ядерну зброю, ніхто уже не віритиме словам та підписам старих ядерних держав.

 

6

Американські виборці різко виступають проти військових дій. "Існує невідповідність між рівнем зацікавленості Москви відносно будь-якого конфлікту через Україну та керівництва США. Путін знає це і буде маніпулювати настроями в обох країнах, щоби перемогти

Обама не збирається знову балотуватись в президенти, однак він не проти ввійти в історію.

 

 

За матеріалами ТВі, "Інопреса".