Президент Чилі Себастьян Піньєра оголосив надзвичайний стан у столиці країни Сантьяго через масові заворушення після підвищення ціни на проїзд у метро.

Про це повідомляє DW.

“Я оголосив надзвичайний стан і з цією метою призначив генерал-майора Хав’єра Ітурр’ягу дель Кампа на посаду глави національної оборони відповідно до положень законодавства про надзвичайний стан”, – заявив президент.

Масові протести почалися після підвищення ціни на проїзд у метро у пікові години, яка зросла з 800 до 830 песо ($1,17). Протягом п’ятниці  в декількох районах столиці стались сутички між протестувальниками та правоохоронцями. Люди будували барикадита билися з поліцейськими, які використовували проти них водомети та сльозогінний газ.

У суботу вночі протестувальники підпалили будинки енергетичної компанії ENEL та відділення Банку Чилі в центрі міста, а також кидали “коктейлі Молотова” на станціях метро. За даними метрополітену, загалом були пошкоджені майже всі 164 станції, були знищені турнікети та ворота.

Після цього рух метро був припинений. “Уся мережа закрита через заворушення та руйнування, які перешкоджають мінімальним умовам безпеки для пасажирів та працівників”, – повідомили у метрополітені.

Очікується, що метро буде зачинено протягом всіх вихідних, рух може бути відновлений лише наступного тижня.

Піньєра назвав протестувальників злочинцями.

“Це бажання все зламати, це не протест – це злочин”, – сказав він.

Нагадаємо, у Барселоні тривають жорстокі сутички.