Колишній заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України, волонтер Георгій Тука заявив, що Російська Федерація використовує ефективні невійськові способи ведення війни щодо громадян України.

Про це повідомляє “Обозреватель”.

Він вважає, що використання російської “м’якої сили” набагато небезпечніше не на окупованих територіях, а на територіях, контрольованих Україною.

У цьому контексті волонтер зауважив: “Адже це не військова таємниця. Наприклад, в звіті начальника генштабу збройних сил РФ генерала Герасимова йдеться про те, що в сучасних військових умовах на суто військову компоненту відводиться лише 20% успіху, а 80% – це невійськові способи ведення війни”.

Тука заявив про те, що ознаки “м’якої сили” Кремля можна помітити, якщо проаналізувати, “як подається інформація в цілому ряді загальнонаціональних ЗМІ”.

За його словами, якщо провести контент-аналіз, то картина вимальовується дуже невтішна.

Волонтер нагадав, що нещодавно сайт “Миротворець” виклав результати контент-аналізу того, як подається інформація на телеканалі “1+1”. Показано, як здійснюється маніпуляція суспільною свідомістю.

Оскільки, на його думку, в Україні “немає ані розуміння, ані об’єктивної оцінки реальності”, “залишається тільки на громадських засадах доносити те, в якому інформаційному середовищі ми всі живемо”.

Як писав “Вголос”, у штабі операції Об’єднаних сил прокоментували перенесення розведення сил і засобів у Петрівському. У зв’язку з неготовністю російської сторони, зазначений захід сьогодні відміняється.

Нагадаємо, шо окупанти на Донбасі зірвали розведення сил та засобів у районі Богданівки та Петрівського.

У п’ятницю, 8 листопада, о 12 годині, наші військові були готові розпочати практичний процес розведення сил та засобів на ділянці №3, що в районі населених пунктів Богданівка і Петрівське Донецької області.