За її словами, останнім часом складається тверда тенденція ігнорування запитів (звернень), як народних депутатів, так і депутатів місцевих рад всіма гілками влади.

«Відповіді, або взагалі не надаються, або носять недостовірний, загальний, не обґрунтований характер, а в окремих випадках інформація безпідставно відноситься до інформації з обмеженим доступом. Депутатам доводиться по кілька разів звертатись з приводу некваліфікованого розгляду їх звернень, витрачаючи при цьому бюджетні кошти на переписку, що не дає змогу оперативно реагувати на ту чи іншу проблему», – наголошує опозиціонерка.

Відповідно своїм проектом закону вона пропонує закріпити норму, згідно з якою ненадання інформації на запит, несвоєчасне надання інформації, надання недостовірної, неточної, неповної інформації, безпідставна відмова у задоволенні запиту на інформацію, необґрунтоване віднесення інформації до інформації з обмеженим доступом мають каратися штрафом у розмірі тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17000 грн. – Вголос).

Також документом передбачено, що невиконання службовою особою законних вимог комітетів Верховної Ради України чи тимчасових слідчих комісій Верховної Ради України, створення штучних перешкод у їх роботі, надання недостовірної інформації мають каратися штрафом у розмірі двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (34000 грн. – Вголос).

Якщо ж ці дії службова особа вчинить повторно, то їй може світити арешт на строк до шести місяців або обмеження волі на строк до трьох років.