Нардеп зазначає, що відповідна ініціатива подана на розгляд ВРУ у вигляді законопроекту № 1122 про внесення змін до Закону України «Про державну службу» (щодо використання службового транспорту).

Законопроект разом з Олександром Бригинцем готували також А.Павловський та Ю. Стець.

«Автомобілі високопосадовців, часом, нагадують бенкетування у часи чуми. Коли соціально-економічна ситуація в державі надзвичайно складна, держслужбовці, ніби нічого не сталося, продовжують дивувати громадян не лише золотими унітазами, але й шикарними іномарками. Чиновників треба поставити у ті ж умови, в яких живе суспільство», – наголошує нардеп.

За його словами, зареєстрований законопроект направлений на «приведення у відповідність до соціально-економічного стану країни умови використання службового транспорту керівниками державного органу». Тобто проект передбачає використання посадовими особами транспорту вітчизняного виробника. На думку ініціаторів законопроекту, це не лише суттєво зекономить бюджетні кошти, а й підтримає вітчизняного виробника.

«Економія повинна починатися із влади. Високопосадовці держави повинні своєю скромністю показати приклад тим, хто з вини тих же високопосадовців позбавлений посадових пільг, соціальної допомоги, високої зарплатні, соціальних гарантій тощо», – додає Бригинець.

Він пише, що відповідно до законопроекту буде розроблено правила відчуження автомобілів не українського виробництва та автівок вартість яких перевищує зазначену у статті 33-1 суму. Йдеться про автівки, які експлуатуються Кабміном, міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади, державними місцевими адміністраціями та їх структурними підрозділами. В той же час, державні службовці можуть використовувати для потреб в роботі власний транспортний засіб або транспортний засіб членів своєї родини. Умови та розмір компенсації витрат на його експлуатацію визначається Кабінетом Міністрів України.

Законопроектом пропонується доповнити Главу 4 Закону України «Про державну службу» статтею 33-1 «Використання службового транспорту», у якій визначено граничні суми вартості автомобілів для різних категорій посад державних службовців.