Про це Вголосу повідомив виконавчий директор Інформаційно-аналітичного центру «Логос» Дмитро Ломоносов.

За словами експерта, у ході громадського моніторингу виявлено, що львівські чиновники порушили засади Національної антикорупційної стратегії, створили передумови для виникнення корупції, обмеживши доступ об’єднань громадян до інформації про витрату бюджетних коштів на «мовно-культурні» заходи.

Експерт наголосив, що на запити центру «Логос» управління культури, Головне управління освіти і науки ЛОДА, інші виконавці заходів Програми всупереч закону та тому, що було запитано, не надали значну частину інформації та копії низки документів всупереч закону «Про доступ до публічної інформації».

Однією з причин звернення до прокуратури став також сумнів організаторів громадського моніторингу в достовірності наданої управлінням культури ЛОДА інформації про проведення в повному обсязі Міжрегіональної виставки сучасного українського образотворчого мистецтва, спрямованої нібито на розвиток української мови і культури. Згадана виставка мала бути реалізована на суму 100 тисяч гривень, але Дмитро Ломоносов зазначає, що цю мінімальну необхідну для тендеру суму, мабуть, щоб уникнути тендерних процедур, управління культури скоротило до 99, 9 тисяч гривень та перераховано на ТзОВ «Компанія Гердан» відповідно до договору від 13 серпня договір №0406, який санкціонував проведення виставки «заднім числом» – у червні 2012 року.

Експерт зазначає, що сумнів викликає те, чи усі оплачені поліграфічні роботи в рамках виставки було виконано. Ломоносов додає, що начальник управління культури ЛОДА Сергій Бурко та директор поліграфічної кампанії «Гердан» Орест Шейка, який в ролі керівника профільної комісії Львівської обласної ради погоджує річні кошториси згаданого управління, засвідчили в акті виконаних робіт №5 від 17 серпня 2012 року, що «роботи виконано в повному обсязі і сторони взаємних претензій не мають».

Разом з тим, стверджує експерт, у відповіді на запит Інформаційно-аналітичного центру «Логос» не було надано такі підстави для перерахування коштів на ТзОВ «Компанія Гердан» як інформацію про кількість експонованих на виставці зразків мистецтва, адже 10 000 гривень бюджетних коштів було витрачено лише на виготовлення 250 професійних цифрових фотографій мистецьких творів виставки. Також не було надано копії актів розповсюдження чи списання електронних і поліграфічних каталогів виставки, їх макетів чи зразків. Ломоносов нагадав, що саме на каталоги було витрачено понад дві третини коштів самої виставки: на електронний каталог – 11 тис. 960 грн. а на друкований 57 тис. 422 грн.

Дмитро Ломоносов вважає, що відповідно до статті 4 Закону «Про прокуратуру» посадових осіб, винних в наданні неповної інформації або наданні недостовірної інформації може бути притягнено прокуратурою до відповідальності за частиною 1 статті 212-3 КУпАП.