Посадовці управління охорони здоров’я Сумської облдержадміністрації та Регіонального фонду підтримки АПК підозрюються в привласненні понад п’яти мільйонів гривень, повідомили в ДЗГ МВС України.

Зокрема, співробітники Управління міністерства внутрішніх справ у Сумській області встановили, що у 2002 році, виконуючи рішення Сумської облради та держадміністрації про закупівлю медичного обладнання, один із керівників управління охорони здоров’я Сумської ОДА перерахував передбачені для цього 5,2 млн. грн. до Регіонального фонду підтримки АПК у зазначеній області. На ці гроші передбачалося придбати дві моніторингові системи для відділення реанімації (на п’ять пацієнтів кожна). За вказівкою одного з керівників зазначеного фонду гроші було перераховано на адресу ЗАТ „Українська паливно-енергетична компанія” (м. Донецьк).

Відповідно до даних бухгалтерського обліку, згадане ЗАТ нібито передало управлінню охорони здоров’я Сумської ОДА моніторингову систему, яку поділили на два термінали. Документи свідчать, що один із них було передано Сумській обласній дитячій лікарні, інший - Охтирській центральній районній лікарні.
В ході подальшої перевірки оперативники встановили, що вищевказане медичне обладнання було передано Охтирській ЦРЛ ще у 1999 році донецьким ТОВ „Вік Систем” згідно договору зберігання. Ніяких договорів купівлі-продажу з цим товариством ні управління охорони здоров’я Сумської ОДА, ні Регіональний фонд підтримки АПК не укладали. Втім, один термінал керівництво Охтирської ЦРЛ згідно усної вказівки з управління охорони здоров’я таки передало до Сумської обласної дитячої лікарні. Наразі встановлено, що всі угоди між управлінням охорони здоров’я Сумської облдержадміністрації, Регіональним фондом підтримки АПК та ЗАТ „Українська паливно-енергетична компанія” є фіктивними. На даний час згадане ЗАТ ліквідоване.

Таким чином, посадова особа управління охорони здоров’я Сумської облдержадміністрації та один із керівників Регіонального фонду підтримки розвитку АПК підозрюються в тому, що вступивши в злочинну змову та зловживаючи службовим становищем, привласнили 5,2 мільйонів гривень бюджетних коштів. Стосовно них обрано запобіжний захід - підписку про невиїзд.

Прокуратурою Сумської області порушено кримінальну справу за ознаками злочину, передбаченого ч.5 ст.191 Кримінального кодексу України.

ForUm