Депутатам-опозиціонерам не буде нараховуватися зарплата за час відсутності на пленарних засіданнях - заявило керівництво регламентного комітету .

Депутати, представники фракції Наша Україна і БЮТ, які у вівторок прийняли рішення не приймати участі в роботі сесії, не будуть одержувати заробітну плату за час відсутності на пленарних засіданнях.

Про це повідомив перший заступник глави регламентного комітету Верховної Ради Сергій Сас (фракція БЮТ).

"Якщо вони не будуть відвідувати пленарні засідання, зарплата нараховуватися не буде", - зазначив він. За словами Саса, інші санкції до депутатів, з огляду на їх особливий статус, передбачити складно. Він уточнив, що до депутатів не можна застосовувати міри, які передбачені трудовим законодавством, зокрема, такі як оголошення догани, стягнення.

У той же час, заступник регламентного комітету Василь Кисильов (фракція Партії регіонів) також підтвердив, що депутатам за час їх відсутності на пленарних засіданнях не буде нараховуватися зарплата. Разом з тим він висловив думку, що депутати-опозиціонери будуть брати участь у роботі парламентських комітетів, і за цей час одержать зарплати.

12 березня фракції Наша Україна і БЮТ на спільному засіданні, що проходило в Секретаріаті Президента за участю глави держави Віктора Ющенка, прийняли заяву про спільні дії і вимоги до антикризової коаліції.

Сьогодні БЮТ і Наша Україна покинули сесійний зал Верховної Ради в зв’язку з невиконанням опозиційних вимог з боку коаліції і пообіцяли не приймати участі в роботі парламенту.

Лідер фракції Наша Україна Вячеслав Кириленко вважає, що робота парламенту за відсутності двох опозиційних фракцій буде нерезультативною.