Формальне вручення премії відбудеться 14 травня в соборі Святого Павла в Лондоні. Перед церемонії відбудеться прес-конференція, яка транслюватиметься он-лайн в Інтернеті.

У заяві фонду сказано, що Далай-лама нагороджується «за видатні зусилля з підтримки та розвитку концепцій універсальної етики, ненасильства та міжрелігійної гармонії в світовому масштабі».

Премія Темплтона - $ 1,7 млн. - є найбільшою в світі щорічною грошовою премією. Це визнання «живої людини, яка зробила винятковий внесок у підтвердження духовного виміру життя"» Минулі лауреати премії включають Матір Терезу і Біллі Грема.

Далай-лама, який був нагороджений Нобелівською премією миру в 1989 році, є автором і співавтором понад 70 книг, у тому числі бестселерів «Мистецтво щастя» (1998) і "Всесвіт в одному атомі" (2005). Його остання книга називається "Поза Релігією: Етика для Цілого Світу" (HMH, 2011).

У своїй відео-заяві Далай-лама сказав: «Коли я почув сьогодні ваше рішення, щоб присудити мені цю дуже відому нагороду, я дійсно відчув, що це ще один знак визнання мого маленького служіння людству, яке полягає головним чином у відмові від насильства і єдності навколо різних релігійних традицій».

Темплтоновська премія за успіхи в дослідженнях чи відкриттях в духовному житті (англ. Templeton Prize for Progress Toward Research or Discoveries about Spiritual Realities) - щорічна премія, що присуджується Фондом Темплтона. Засновано в 1972 році. Премією нагороджуються особи, які, на думку журі премії, мають «особливі заслуги у зміцненні духу перед обличчям моральної кризи у світі» і найбільшою мірою служать прикладом «пошуку різних шляхів відкриттів і проривів, що розширюють людське сприйняття Божественного і допомагають прискоренню богословні творчості» . Віросповідання номінанта премії не має значення, більше того, ним може бути навіть атеїст. У різні роки Темплтоновською премією були нагороджені, наприклад, Мати Тереза, Сарвепаллі Радхакрішнан, Олександр Ісайович Солженіцин, Карл Фрідріх фон Вайцзеккер.

Джерело: КІРІОС