Підконтрольний Кремлю «Верховний суд» окупованого Криму продовжив час перебування в колонії політв’язня Володимира Балуха.

Як повідомляє «Кримська правозахисна група», відповідне рішення ухвалила «суддя» Любов Дяченко в середу, 24 квітня.

Місцева «прокуратура» просила скасувати попередню постанову того ж «Верховного суду», яким Балуху врахували час його домашнього арешту як частину присудженого терміну в колонії.

Російські правоохоронці просили перерахувати термін ув’язнення і для цього передати справу на новий апеляційний розгляд.

Однак, за словами адвоката, «суддя» оголосила «абсолютно несподіване і таке, що суперечить російському законодавству, рішення».

«Вона ухвалила рішення про погіршення становища активіста, а саме постановила не зараховувати час, проведений ним у СІЗО, як день за півтора», – кажуть правозахисники.

Правозахисники наголошують, що російське законодавство чітко говорить, що час тримання особи під вартою зараховується в строк позбавлення волі з розрахунку один день за півтора дня відбування покарання у виправній колонії загального режиму.

«Суддя вирішила вважати цей термін як день за день, а значить таким способом продовжити час перебування в колонії. Ба більше, суддя ухвалила це рішення, навіть не відправляючи справу в апеляцію, як того просив прокурор», – зазначають активісти.

Сам Балух брав участь у засіданні «суду» за допомогою відеозв’язку. За словами захисника, він виглядав дуже виснаженим і був украй обурений рішенням.

Мотивація «суду» буде зрозуміла, коли адвокат отримає на руки рішення.

Правозахисники називають його грубою помилкою. Якщо її не виправлять, захист оскаржуватиме рішення.

Нагадаємо, бранець Кремля Балух написав листа до українців.