На виставці фотографії «Львів і львів’яни» експонуватиметься близько трьох тисяч зображень.

Як правило, для виставки відбиралися анонімні фотографії. Тобто ті, чиїх авторів вже неможливо знайти. Наприклад фотографії, на яких зображена чиясь родина чи друзі.

Найстарішою фотографією на виставці буде зображення Львова 1860-го року. Також експонуватиметься фото великого формату 1894 року.

«Ми показуємо лише копії. Фото старі, деякі ще 1860-х років», - говорить куратор виставки Ірина Котлобулатова.

Нагадаємо, що 10 вересня 2008 року в палаццо Бандінеллі (відділ Львівського історичного музею на пл. Ринок, 2) та в Центрі міської історії (вул. Богомольця, 6) відбудеться відкриття виставки фотографій «Львів і львів’яни», присвяченої 150-річчю появи першої львівської фотографії.

«Давні фотографії є тим, що поєднує історію та архітектуру; вони передають дух минулого, показують різні аспекти міського життя, демонструють образ того давнього ідеального Львова, який кожен намагається уявити, відвідуючи старе місто», - розповідають організатори.

У 1841 р. в книгарні Е.Віняжа та К.Вільда на пл. Ринок, 2 для огляду мешканців Львова був виставлений один з перших дагеротипів (попередник фотографії) з видом Львова. Саме в цьому приміщенні, де розпочався масовий продаж фотографій, розгорнеться експозиція, присвячена діяльності найдавніших та найвідоміших львівських фотоательє ХІХ-початку ХХ століть.

В Центрі міської історії Центрально-Східної Європи всіх охочих чекатиме світ львівської фотографії, художньої та документальної. Експозиція, розгорнута в приміщенні нового конференцзалу, побудована тематично і демонструє рідкісні зображення Львова 1860-1990-х років, а також портретні зображення мешканців міста. Експозицію об’єднують панорамні зображення Львова 1861- 1975 років – загальні види міста, виконані з повітряної кулі, літака, з найвищих вершин або споруд.

В рамках фотовиставки відбудеться круглий стіл за участі представників львівських музеїв, архівів, видавництв та буде видано каталог виставки до якого увійдуть усі експоновані фотографії та тексти виступів учасників круглого столу.

Організацією виставок займається ГО "Творча майстерня "Штука"" у партнерстві з Центром міської історії Центрально Східної Європи та Львівським історичним музеєм, за підтримки Львівської міської ради.