Глава Міністерства закордонних справ Вадим Пристайко заявив, що українська сторона очікує початку переговорів у “нормандському форматі” протягом пів року.

Про це він сказав під час інтерв’ю “Радіо Свобода“, відповідаючи на запитання про те, скільки президент Зеленський дає часу на організацію та домовленості для зустрічі.

Він додав, що із кожним тижнем залишається все менше часу, але він не бачить довшого терміну, ніж пів року.

За словами Пристайка, якщо про зустріч домовитися не вийде, тоді треба “чесно сказати народу, що п’ять років “мінського процесу” не дали результатів”. Після цього Україні доведеться шукати інший формат переговорів, якщо на це погодяться західні партнери.

“Якщо і це не спрацює, тоді наша держава повинна визначити для себе, який є прийнятний шлях розвитку. Може бути “кіпрський варіант” розвитку, коли держава знає, що окупант “відтяпав” територію, але все одно, незважаючи на це, знаходить у собі сили розвиватися і рухатися в тому напрямку, який ми, більшість нашого народу, вибрали для себе”, – пояснив Пристайко.

Нагадаємо, що підсумковий документ майбутньої зустрічі лідерів України, Німеччини, Франції і Росії погоджено лише в частині формули Штайнмаєра, решта питань наразі обговорюються.