Українській владі не слід втягуватися у внутрішньополітичний конфлікт США. Натомість варто налагоджувати стосунки як з республіканцями, так і з демократами, адже влада у них скоро може змінитися.

Про це в ефірі ток-шоу “Говорить ВЕЛИКИЙ Львів” заявив міський голова Винників Володимир Квурт.

“Нам варто звертати увагу на інтереси, які переслідує наша держава. Перед візитом були поставлені чіткі завдання, тож я хотів би почути від президента Зеленського, чи ті завдання виконані. Об’єктивно: нас мало цікавить, що відбувається у США. Зараз дуже складна ситуація для Трампа. Вже сьогодні 55% американців у принципі підтримують імпічмент Трампу, тож ми повинні насамперед дбати про свої власні інтереси. Україні важливо не втягуватися у цей конфлікт, не псувати відносини ні з республіканцями, ні з демократами. Але для цього варто демонструвати позицію власної країни”, – зазначив Квурт.

У цьому контексті політик розкритикував президента Зеленського за його слова про очільника ГПУ:

“Навряд чи нам це вдасться, якщо міжнародні партнери чутимуть з уст президента, що генпрокурор – на 100% його людина. Бо це насамперед є ознакою корупції. А на фоні розмов про корумпованість в Україні ні в кого не залишатиметься сумнівів, що українське судочинство та прокуратура виконають будь-яке замовлення влади”.

“Україні треба дорослішати. Наші союзники – це армія і флот. І про це ми повинні дбати. Про наших людей, щоби вони почувалися гідно. У міжнародних взаємовідносинах ми повинні також шукати союзників, щоб ставати сильнішими. Ми повинні розуміти, що цікавить США: геополітичні інтереси, політичне і військове представництво у Європі, а також – економічні інтереси. Що може запропонувати їм Україна? Можемо купувати американські товари, а можемо говорити про відкриття виробництв в Україні. Але для цього має бути позиція української держави. Аналогічно – щодо Європи. Всі переслідують власні інтереси, а це означає, що владі слід вести перемовини з огляду на те, що їх цікавить, і пропонувати свої варіанти в обмін на ту чи іншу підтримку. Але для українського політика головиним має бути інтерес Української держави, те, що робить нашу країну сильнішою”, – додав Володимир Квурт.