Державне бюро розслідувань веде справу про можливу безпідставну виплату зарплати суддям, яких колишній президент Петро Порошенко, нібито не призначав на посади.

Про це стало відомо з судового реєстру, пише Українська правда.

ДБР відкрило провадження 3 липня 2019 року. Воно стосується можливого зловживання владою та втручання у діяльність суддів Порошенком та іншими службовими особами.

Зазначається, що їхні дії нібито спричинили тяжкі наслідки у вигляді безпідставної виплати коштів з Держбюджету на заробітну плату.

Відповідно до закону, президент має видати указ про призначення суддів на посади не пізніше 30 днів з моменту отримання відповідного подання Вищої ради правосуддя.

Така ж процедура передбачена для призначення суддів на посади безстроково, після закінчення їхнього 5-річного терміну.

При цьому, за даними слідства, Порошенко тривалий час не вносив укази про призначення окремих суддів на посади безстроково.

Згідно з листом Державної судової адміністрації України, суддям, у яких закінчились повноваження, загалом сплатили 387 957 445 гривень суддівської винагороди.

Як писав “Вголос”, 10 вересня о 09:00 ранку повинен був відбутись черговий допит Петра Порошенка у ДБР. Проте п’ятий президент України вкотре проігнорував повістку та не з’явився в бюро.