ДБР відкрило кримінальне провадження щодо можливої фальсифікації голосування за 13 членів Ради громадського контролю при бюро.

Про це повідомляє пресслужба ДБР.

Директор ДБР Роман Труба зазначає, що за попереднім аналізом виявлено обставини, які можуть свідчити про не персональне, а масове організоване голосування на користь перших 13 переможців конкурсу.

У бюро нагадали, що перше інтернет-голосування за склад Ради громадського контролю при ДБР проходило 3-4 жовтня. Громадяни могли один раз проголосувати за 15 членів Ради із 41 кандидата.

Однак попри це було виявлено ознаки організованого масового голосування за 13 членів РГК.

Зокрема, під час голосування за згаданих осіб виявили голоси з близько 1100 телефонних номерів, у яких відрізнялися лише останні три цифри. Ці номери дали близько 30% голосів за кожного з переможців.

Водночас серед голосів за цих 13 кандидатів було від 70% до 86% голосувань з однієї IP-адреси. При тому, що в інших кандидатів цей показник становив у середньому 10%.

Близько 400 (10%) голосів за кожного з 13 кандидатів було отримано з "одноразових" електронних адрес, доменів, зареєстрованих за день до голосування. Більшість з них зареєстрована в однаковий час.

Крім того, голосування за 13 кандидатів рейтингу відбувалося синхронно і припинилося також одночасно.

При  цьому Труба наголосив, що навіть при виявленні можливих правопорушень, він буде зобов’язаний призначити склад РГК.

Він також закликав переможців написати заяви про не включення їхніх кандидатур до складу Ради для проведення повторного конкурсу.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих положень кримінального процесуального законодавства”.