Земля була, є і завжди буде безцінним товаром, незважаючи на те, що кожен її метр вже оцінено. Боротьба за неї триває, мабуть, з тих часів, відколи зародилося на ній життя. Нею торгують, здають в оренду, переступаючи через людське життя. Самовільне захоплення земель стало майже суспільною нормою.

Круті ділки, домовившись з не менш просунутими чиновниками, не беруть до уваги ні прав на землю окремих осіб, ні інтересів колективів. Львів вже бачив і самоспалення, і безліч вбивств, за які ніхто не був покараний. Ще одна норма демократії? Сильніший той, хто при владі, або має більше грошей?

Маємо у Львові ще один прецедент. Якщо можновладці його вирішать на користь „крутих” і „просунутих”, значить у всіх законах України, в тому числі і в Конституції, треба прописати: має право той, хто сильніший...

У свій час, кожному великому підприємству виділялась земля під забудову будинків для працівників підприємств, які не забезпечені житлом чи з метою покращення їх житлових умов. Ті часи вже давно минули і немає вже потужних заводів, якими пишалась Львівщина. Проте ЛАЗ, який один з не багатьох вижив, продовжує будувати житло для своїх робітників. Більше того, він і надалі планує це робити, тим паче, що у нього є земля і дозвіл, датований 1989 роком. Здавалось би, все добре: завод будує за свої кошти житло, знімає тягар з міськради в частині забезпечення житлом львів’ян. Та якраз тут і починаються парадокси.

Нещодавно, стало відомо, що найближчим часом, на засіданні міськради буде вирішуватись питання про передачу землі по вул. Демнянська (колишня Хуторівка), що була виділена заводу під забудову, іншій сторонній організації. Виходить, що змінюються чиновники, змінюються і порядки. Землю можна забирати та віддавати тому, хто позолотив ручку „бідному” чиновнику. А права сотень людей лишаються лише на папері. Львів’яни, які понад 30 років стояли на черзі на утримання власного житла, знов залишаться без нього. А це цілі родини – батьки, діти, онуки, що туляться в однокімнатних квартирах, у гуртожитках. Та чи розуміють це народні обранці?
Звичайно, не йдеться про всіх депутатів, а тільки про тих, хто незаконним чином хоче протягнути це рішення та обдурити своїх колег. Наприкінці грудня була досягнута домовленість з облрадою, міськрадою та адміністрацією підприємства, щодо сприяння у будівництві. Декому вочевидь не подобаються такі рішення, їм важливіша власна кишеня ніж інтереси мешканців міста та області.

Складається враження, що комусь дуже кортить створити нестабільну ситуацію в регіоні та спровокувати ще один страйк розлючених черговиків, які будуть під стінами облради та мерії вимагати повернення землі.