Редакція proUA з глибоким задоволенням вирішила оприлюднити офіційний прес-реліз Народного руху України. Коментарів не буде. Колишній член Партії регіонів Валерій Бондик доводить в суді, що він не "дебіл".

Шевченківський районний суд м. Києва відмовив першому заступнику Міністра юстиції України Валерію Бондику у витребуванні довідки про стан психічного здоров’я Голови Народного Руху одного з лідерів "Руху – Українська правиця" Бориса Тарасюка. З такою позовною заявою Бондик звернувся до суду після 20 березня. Серед іншого у позовній заяві міститься вимога спростувати, що Фракція Партії Регіонів – "дебіли".

"Дебілом" 20 березня цього року у своєму коментарі член фракції Партії регіонів Ярослав Сухий назвав першого заступника Міністра закордонних справ Володимира Огризка після чергової спроби проходження в парламенті цієї кандидатури на посаду міністра закордонних справ.

Голова Народного Руху України, екс-міністр закордонних справ Борис Тарасюк після перегляду цього сюжету в прямому ефірі 5-го каналу зазначив: "Ті, хто наважується людину з таким значним досвідом дипломатичної роботи називати "дебілом", самі заслуговують на подібне визначення". Після цього Бондик і звернувся до суду, доводячи, що ні він, ні його партія не є дебілами та вимагаючи довідку про психічний стан Бориса Тарасюка, в чому суд відмовив позивачу.

За словами І. Крулька, "наступне засідання суду перенесене на 15 вересня. Позиція Б. Тарасюка в суді переконлива, вважає юрист, адже мова у повідомленні йшла про фракцію Партії регіонів, а В. Бондик 15 березня, тобто за 5 днів до цього повідомлення в ефірі 5 каналу, склав з себе повноваження народного депутата України, оскільки був призначений на роботу першим заступником міністра юстиції".

Відповідно до Закону "Про інформацію" та Цивільного кодексу України, особа може спростувати недостовірні відомості, які сказані або про неї, або про членів її сім’ї. Ні В. Бондика, ні членів його сім’ї Б. Тарасюк у своєму повідомленні не згадував.

"Чому слова свого колеги Я. Сухого Бондик сприйняв на свою адресу, – каже Іван Крулько, – лишається тільки гадати. Б. Тарасюк абсолютно справедливо, як це притаманно будь-якій людині, відреагував на ті образи, які ми не вперше чуємо від Партії Регіонів по відношенні до опонентів.

Нормальні люди, з нормальним психічним станом повинні добирати слова, коли коментують якісь події. Про представників Фракції Партії Регіонів цього, на жаль, не скажеш", – додав І. Крулько.