Як повідомляє російське агентство РІА «Новости», про це заявив офіційний представник російської компанії Сергій Купріянов.

«Буде про що поговорити, повернемося. Європейській комісії з Україною потрібно відрегулювати ще ряд питань, пов'язаних з фінансуванням. І без цього нам продовжувати далі в тристоронньому форматі – безглуздо», – цитує Купріянова радіостанція Коммерсантъ FM.

На питання, чи планує «Газпром» в найближчі години продовжувати переговори, він відповів: «Ні, ми чекаємо інформації про те, що є зрушення щодо двостороннього протоколу Україна-ЄС і після цього вилітаємо. Це може бути сьогодні».

Раніше стало відомо, що делегація «Газпрому» прийняла рішення покинути тристоронні газові переговори РФ-Україна-ЄС, що почалися напередодні в Брюсселі, і повернулася до Москви.

Тристоронні переговори Росії, України та Єврокомісії щодо газу продовжаться сьогодні ввечері. Однак, за словами російських переговірників, і чергова зустріч, і підписання зимового газового пакету відбудуться лише в тому випадку, якщо Україна і Єврокомісія узгодять останній з трьох документів – двосторонній протокол, що включає фінансові гарантії Києву для оплати російського газу.

Нагадаємо, у середу, 29 жовтня, у Брюсселі розпочалися тристоронні переговори представників України, Росії та ЄС щодо газу. Перед цим відбулася зустріч представників Росії та Єврокомісії.

Напередодні у ЄС заявляли, що очікують від цієї зустрічі домовленостей про умови відновлення постачання російського газу до України, принаймні на зимовий період.

1 жовтня у Брюсселі відбулися тристоронні газові переговори, на яких були присутні міністр енергетики Росії Олександр Новак, його український колега Юрій Продан, а також єврокомісар з енергетики Ґюнтер Еттінґер.

Продан повідомив, що під час цих переговорів не було досягнуто домовленостей щодо юридичного оформлення проміжної угоди.

Як відомо, тристоронні газові переговори у Берліні 26 вересня завершилися пропозицією Україні сплатити борг «Газпрому» в розмірі 3,1 мільярда доларів. Також Україні запропонували 5 мільярдів кубів газу за проміжною ціною в 385 доларів за тисячу куб. м.