Як інформує кореспондент Вголосу, під час розмови із головою Львівської облради Петром Колодієм, керівником ЛОДА Іриною Сех та представниками найбільших фракцій обласної ради Президентом ПАРЄ Анна Брассер розповіла, що головна мета візиту делегації – отримати якнайповнішу інформацію про суспільно-політичну ситуацію в країні.

«Ми вирішили, що відвідуючи Україну, нам варто побувати не лише у Києві, але й поїхати в Донецьк, а потім – на захід України. Нам потрібно побачити Україну не лише такою, якої її бачать у Києві, ми хочемо дізнатися про Україну від мешканців усіх регіонів», – сказала Анна Брассер.

Вона додала, що у квітні в Парламентській асамблеї ради Європи відбудуться слухання щодо ситуації в Україні, тому делегація повинна з’ясувати, яка насправді ситуація у нашій державі і тому її представники ставитимуть представникам Львівщини багато питань.

У свою чергу голова Львівської обласної ради Петро Колодій наголосив, що українцям приємно бачити, що у такій складний час Європа не залишила Україну наодинці зі своїми проблемами. Він подякував представникам асамблеї ради Європи за доручення до пошуку можливих варіантів вирішення політичної ситуації, яка виникла в Україні.

«Відомо, що у Парламентській асамблеї ради Європи розглядають кілька  варіантів санкцій стосовно керівництва Російської Федерації і саме тому ваша делегація завітала в Україну. Для українців зараз дуже важливий мир та спокій у державі. Можливо, санкції на представників російської влади якось вплинуть на політику сусідньої держави і припинять військове втручання в Україну РФ та анексію Криму», – сказав Петро Колодій.

Він нагадав, що Львівщина надає притулок кримчанам, які змушені покидати свої домівки, зазначивши, що в область приїжджають не лише українці, а й кримські татари та росіяни. За словами голови ЛОР, зараз найважливіше те, що кримчани на Львівщині відчувають безпеку.

За небайдужість до України та бажання допомогти розрішити важку ситуацію делегації із Європи також подякувала голова ЛОДА Ірина Сех. Вона наголосила, що причини для введення російських військ в Крим були абсолютно надуманими, бо в Україні ніколи не утискали права національних меншин. Доказом цього, на думку Ірини Сех, є велика кількість закладів освіти та культури, які належать представникам нацменшин.

За словами голови облдержадміністрації, варто проїхатись містами сходу України, аби переконатися, що захисту в нашій державі потребують не російськомовні, а навпаки – україномовні громадяни.

Ірина Сех запевнила, що влада Львівщини відкрита для іноземних спостерігачів та міжнародних місій, які хочуть з’ясувати ситуацію в Україні та об’єктивно донести цю інформацію до світової спільноти.